Digidexo.com

O przepony jako metoda kontroli urodzeń

Metoda kontroli urodzeń barierę, membrana jest płytkie, elastyczne, w kształcie kopuły puchar wykonany z lateksu. Przed kontaktem, membrana jest pokryta środkiem plemnikobójczym, a następnie wprowadzany do wnętrza pochwy, tak że obejmuje szyjkę macicy. Membrana blokuje wejście do macicy podczas spermicide zapobiega przechodzeniu plemników.

Skuteczność

Zgodnie z Planned Parenthood, 6 100 kobiet w ciążę w ciągu roku, jeśli zawsze poprawnie używać przepony. Wśród kobiet, które nie zawsze prawidłowo wykorzystują membranę 16 z 100 w ciążę w ciągu roku. Membrana nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Zalety

Membrana jest bezpieczne, wygodne, nie hormonalna forma antykoncepcji. To na ogół nie mogą być odczuwalne przez każdego z partnerów, a jego stosowanie nie przerywa gry seks, jak to może być wstawiony przed stosunkiem. Membrana stanie się od razu i jest całkowicie odwracalna forma kontroli urodzeń.

Wady

Membrana nie może być stosowany, gdy kobieta jest miesiączkować. Chociaż skutki uboczne przy użyciu membrany są rzadkie, niektóre kobiety mogą rozwijać częstych zakażeń układu moczowego. Inni mogą cierpieć infekcje pochwy w wyniku podrażnienia z lateksu lub plemnikobójczy. Zastosowanie membrany stawia także kobiety w bardzo niewielkim ryzykiem zespół wstrząsu toksycznego.

Zastosowanie

Twój lekarz pokaże jak wstawić przepony. Twój membrana może zostać wprowadzone do godziny przed stosunkiem seksualnym; po stosunku, twoja przepona musi pozostać na miejscu przez co najmniej sześć godzin, ale nie więcej niż 24 godziny. Jeśli seks po raz drugi, zanim zostały usunięte przepony, należy pozostawić w miejscu membrany dodać więcej spermicide do pochwy. Po wyjęciu membrany, należy oczyścić go z łagodnym mydłem i ciepłą wodą.

Zamówienia i koszt

Służby zdrowia muszą zmieścić za membraną. On lub ona następnie napisać receptę na membrany, które można odebrać w swojej aptece. Membrany wahają się w cenie od 15 dolarów do 75 dolarów; spotkanie z lekarzem będzie kosztować od 50 $ do 200 $. Oba te wydatki mogą być pokrywane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Okres ważności

Jeśli dbać o przepony, to prawdopodobnie będzie trwać około dwóch lat. Może być konieczne przed nową membranę minęły dwa lata, jeśli rodzić, poronienia lub aborcji w drugim trymestrze lub wystąpić znaczące zmiany w swojej masie, ponieważ wszystkie te wydarzenia mogą zmienić sposób, że membrany pasuje.