Digidexo.com

Rodzaje IUD kontroli urodzeń

W dzisiejszym społeczeństwie, wiele kobiet chce skuteczne, długoterminowe metody kontroli urodzeń, że nie trzeba myśleć o przyjmowanie codziennie. Chociaż pigułka jest skuteczna, niektóre kobiety, zwłaszcza tych, którzy chcą kilka lat trwającej ochrony, preferują metody, które wymagają mniej pracy i planowania. Posiadanie IUD wszczepiony do macicy jest doskonałym sposobem, aby uniknąć zajścia w ciążę bez konieczności pamiętania wziąć pigułkę codziennie.

Co to jest wkładka wewnątrzmaciczna?

IUD lub urządzeniem wewnątrzmacicznym jest małe, w kształcie litery T kawałek materiału, który jest wkładany do macicy żeńskiej przez wykwalifikowanego lekarza, który zapobiega ciąży na dłuższy okres time-- zazwyczaj do pięciu lat. Może ona jednak być usunięte przez lekarza w przypadku kobiety pragnie zajść w ciążę przed pięć lat w górę.

Jakie rodzaje wkładki są tam?

W Stanach Zjednoczonych istnieją dwa rodzaje IUDs medycznych dostępne. Jednym rodzajem jest wykonany z tworzywa sztucznego i zawiera małe dawki hormonów podobne do tych stosowanych w antykoncepcyjnych, podczas gdy druga jest wykonana z miedzi i nie zwalnia hormonów.

Oba rodzaje wkładki musi być włożony przez lekarza lub lekarza i są dostępne jedynie na receptę. Podczas wprowadzania, urządzenie jest spłaszczona do specjalnego przyrządu, który jest wykorzystywany do penetracji szyjki lub otworu do macicy. Wewnątrz lekarz może zwolnić zawias, który umożliwia wkładki do przyjęcia swojego kształtu T.

Plastikowe, uwalniającego hormon spirale

Z tworzyw sztucznych, hormon uwalniający spirale, takich jak markowe Mirena, są małe urządzenia z tworzyw sztucznych, które zawierają hormony, takie jak te, które znajdują się w pigułki antykoncepcyjne.

Ten typ wkładki działa na dwa sposoby - po pierwsze, poprzez uwalnianie hormonów, które zapobiegają owulacji, podobnie jak inne formy hormonalnej antykoncepcji. T-kształtna urządzenia może także zapobiec przedostawaniu się plemników jajowodów, w których zazwyczaj zachodzi koncepcji.

Jak w przypadku wszystkich IUDs, ten typ jest włożona przez lekarza lub lekarza planowania rodziny. Jest to zwykle dodaje się w ciągu okresu kobiecej, ponieważ umożliwiają wkładanie łatwiejszy z uwagi na to, że szyjka jest lekko otwarte podczas miesiączkowania.

IUD miedzi

IUD miedzi, które są podobne w budowie do tworzyw sztucznych, IUD zawierających hormonów, wykonane wyłącznie z miedzi i zapobiegania ciąży pomocą innego mechanizmu.

Marka wkładki miedzianej w Stanach Zjednoczonych jest ParaGard. ParaGard polega na zastosowaniu rur miedzianych, które interferują z zagęszczeniem tkanki śluzówki macicy w macicy w celu zapobiegania ciąży. Jak wkładki z tworzywa sztucznego, ale także zapobiega przedostawaniu się plemników jajowodów.

Inne uwagi

Obie formy wkładki to 99% skuteczne w zapobieganiu ciąży.

Wyższe ryzyko plamienia, cięższe niż zwykle okresy i zwiększone skurcze menstruacyjne są wspólne z IUD użytkowania.

Dla IUDs zawierające hormonów, istnieje zwiększone ryzyko zakrzepów krwi, udaru mózgu i zawału serca, jak jest z jakiejkolwiek formy antykoncepcji hormonalnej, w tym pigułki. Jeśli palisz mocno lub ponad 35, to ryzyko wzrasta. Zaleca się, aby nie palić podczas hormonalnej antykoncepcji na wszelkiego rodzaju.

W rzadkich przypadkach, które mają zajść w ciążę podczas korzystania z IUD, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Posiadanie IUD wszczepionego zwiększa prawdopodobieństwo ciąży jajowodów, więc konieczne jest, że pojawi się do lekarza jak najszybciej.

Aby uzyskać pomoc w określaniu, które jest dla Ciebie, skonsultuj się z lekarzem lub klinice planowania rodziny.