Digidexo.com

Plusy Human sztuczne zapłodnienie

Sztuczne zapłodnienie oferuje wiele korzyści dla tych wyboru tej metody na dziecko. Istnieje mnóstwo opcji związanych z procedurą, z których wszystkie prowadzą jakieś plusy. Zanim zdecydują się użyć sztucznego zapłodnienia jako sposób na początku lub dodanie do swojej rodziny, trzeba wiedzieć, co wybory przed sobą, i jak każdy może być korzystne.

Samotnego wychowywania dziecka

Sztuczne zapłodnienie nie jest zarezerwowana wyłącznie dla niepłodnych par. Zapewnia również sposób na samotne kobiety do zajścia w ciążę, i dla pojedynczych ludzi, aby mieć dziecko przez macierzyństwa zastępczego. Ponadto, procedura ta jest coraz bardziej popularną opcją dla par lesbijek i gejów, którzy chcieliby założyć rodzinę, jak również.

Wysoki Sukces ceny

Istnieją dwie metody sztucznego zapłodnienia, z których oba mają wysoką skuteczność. Pierwszym z nich jest intracervical inseminacji proces, w którym plemników jest wprowadzany bezpośrednio do szyjki. Jak to się dzieje z naturalnego współżycia, a następnie przemieszcza się w kierunku macicy w poszukiwaniu jaj.
Druga metoda wewnątrzmacicznej inseminacji w którym plemników umieszcza się w macicy, z pominięciem szyjki. To zwiększa szansę na zapłodnienie jak plemnik nie musi podróżować przez czasem nieprzyjaznym środowisku szyjki macicy.
Inną znaczącą zaletą tych metod jest to, że są one mniejsze niż w przypadku innych inwazyjnych procedur, takich jak zapłodnienie in vitro (IVF).

Koszt

Inną korzyścią wynikającą z inseminacji jest koszt. Jest to o wiele bardziej przystępne niż innych procedur płodności, aw niektórych przypadkach, ubezpieczenia pomoże pokryć koszty postępowania. Średnio jeden cykl IVF kosztuje 8158 dolar, przeciw $ 865, średni koszt jednego cyklu sztucznego zapłodnienia.

Anonimowy Darczyńcy

Korzystanie z dawcy z banku spermy jest szczególnie atrakcyjne dla kobiet, które chcą, aby upewnić się, że dawca nie ma interesu w życiu dziecka. Dawcy są zwykle anonimowe, a ich nasienie jest ekranowany w celu zapewnienia, że ​​są one męski i zdrowy. Kobiety są podane informacje na temat dawców, zanim otrzymają spermy. Ten zawiera szczegółowe informacje na temat włosów i kolor oczu, wzrostu i masy ciała, rysy twarzy, a czasem informacje na temat ich temperament i religii. Raz kobieta jest zainteresowana dawcy spermy jest zakupione i przygotowane do zapłodnienia. Kobieta może przejść bez obaw, wiedząc, że dawca podpisał dala praw rodzicielskich w momencie oddawania.

Znane Darczyńcy

Korzystanie kogo znasz jako dawcy może mieć swoje zalety, jak również. Niektóre kobiety decydują się skorzystać z nasienia od bliskiego przyjaciela, lub prowadzić rozmowy z zainteresowanymi ludźmi, aby znaleźć odpowiedniego dawcę spermy. To daje im możliwość zdobycia większej wiedzy o osobowości darczyńców i historii rodziny. Mogą zażądać bardziej szczegółowego wywiadu i poprosić ich dokumentacji medycznej. Mogą również poprosić, że dawca jest pod kątem wszelkich nieprawidłowości zdrowotnych, które mogą być genetyczne. Ponadto, za pomocą kogoś, kogo znasz może im zaoszczędzić pieniądze - zamiast płacić za spermy z banku spermy, będą musieli jedynie zapłacić za koszt inseminacji w klinice.