Digidexo.com

Rodzaje Mini Pigułki

Mini-tabletki są pigułki antykoncepcyjne zawierające hormon progestagen syntetycznego, ale nie zawierają estrogenów lub innych hormonów. Te tabletki są przeznaczone do zapobiegania ciąży i są zazwyczaj podejmowane przez kobiety, które nie mogą przyjmować pigułek antykoncepcyjnych, które zawierają więcej niż jeden hormon lub wyższe dawki hormonów.

Micronor

Micronor jest marką dla jednego typu mini pigułki. Ta pigułka zapobiega ciąży, powodując zagęszczenie śluzu szyjki macicy, co sprawia, że ​​trudniej sperma pływać się szyjki macicy w celu spotkania się z jaja. Dodatkowo, ta pigułka zapobiega owulacji w około połowie cykli kobiet, które je podejmują. To także wpływa na inne hormony istotne dla reprodukcji, jak również powoduje zmiany w jajowodów i macicy.

Nora-BE

Nora-BE jest inny rodzaj mini-pill. Micronor jak to ma na celu zapobieganie ciąży i działa w podobny sposób jak Micronor. Nora-BE, jak również inne mini pigułki są zazwyczaj podejmowane przez kobiety, które nie tolerują pigułki antykoncepcyjne z więcej niż jednego hormonu w nich. Najczęstszym innych hormonów w pigułek antykoncepcyjnych to estrogeny, i wiele kobiet nie jest w stanie wziąć tabletki zawierające estrogen.

Nor-QD

Innym progesteron jest tylko mini pigułka Nor-QD. Mini tabletki, takie jak Nor-QD i innych także działać poprzez spowolnienie ruchu jaja przez jajowodu, umożliwiając w ten sposób, że żółtko i tracą żywotność plemników przed końcem. Jaj jest jedynym możliwym do około 48 godzin po owulacji, zanim nie może być zapłodnione. Podobnie, sperma jest płodna tylko ruchliwe lub przez dwa lub trzy dni przed to będzie w stanie zapłodnić komórkę jajową.

Rozważania

Wszystkie trzy wyżej wymienione tabletki muszą być wykonane w tym samym czasie lub blisko niego jak to tylko możliwe każdego dnia. Brakuje pigułkę, biorąc go więcej niż 3 godziny później niż zwykle, lub rozpoczynając nowy pakiet późno będzie zwiększyć swoje szanse ciąży. Jeśli którykolwiek z nich wystąpi, należy użyć zapasowej antykoncepcji na najbliższe dwa dni za każdym razem masz stosunek. To jest coś, co należy wziąć pod uwagę, jeśli prowadzić aktywne życie, że nie ma lub nie może stosować się do ustalonego harmonogramu lub często odbiega od planu.

Ostrzeżenia

Podobnie jak wszystkie pigułki antykoncepcyjne, mini pigułki niosą ze sobą ryzyko zakrzepów, które mogą być wyższe, jeśli palisz. Nie należy palić i brać tabletki antykoncepcyjne, a nawet mini pigułki. Mini pigułka niesie także ryzyko udaru mózgu występujących. Niewyraźne widzenie, zaburzenia mowy i osłabienie lub zdrętwienie po jednej stronie ciała, jest wszystkie objawy udaru i powinien natychmiast szukać fachowej pomocy.