Digidexo.com

Opcje kontroli urodzeń dla osób z wysokim ciśnieniem krwi

Kobiety, które są w ciągu 35 lub którzy mają wysokie ciśnienie krwi często nie zaleca się brać doustnych środków antykoncepcyjnych. Jest tak, ponieważ progesteron zawarte w większości tabletek może powodować powstanie ciśnienia krwi. Najbardziej popularnie określone tabletki zawierają mieszaninę zarówno progesteronu i estrogenu.

Ryzyko związane z pigułek antykoncepcyjnych

Ryzyko nadciśnienia tętniczego wzrasta jako kobieta wieku. Kobiety powyżej 35 lat, które biorą pigułki antykoncepcyjne powinny mieć ich ciśnienie krwi regularnie monitorowane.

Metody barierowe

Samice metody barierowe, środki antykoncepcyjne, że miejsca kobiety w jej pochwie przed stosunkiem, zawierające membranę, czapki szyjki macicy lub prezerwatywy dla kobiet. Metody te są zalecane dla kobiet, które nie przeszkadza włożeniu urządzenia w pobliżu w czasie stosunku, i są gotowi, aby dowiedzieć się, jak ich używać prawidłowo.

IUD

Wkładki wewnątrzmaciczne (spirale) są małe, "w kształcie litery" T urządzeń wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, które lekarz wkłada do macicy kobiety. Wkładka wewnątrzmaciczna jest skuteczne przez okres do 10 lat i jest polecany dla kobiet, które są w długotrwałym związku monogamicznym. Dwa najbardziej popularne są Mirena i § Straż.

Mini-pigułka

Mini-tabletka często dozowany pod nazwą Micronor zawiera tylko estrogenu. Znane jest równie skuteczny jak tabletki, które zawierają zarówno estrogenów i progesteronu, chociaż ma pewne znane skutki uboczne, w tym nieprawidłowych cykli i plamienia.

Ostrzeżenie

Wszystkie te opcje mają wady i zalety i powinny być omówione z lekarzem prowadzącym.