Digidexo.com

Wczesne Objawy stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą, a niekiedy wyłączyć, choroby, która nie jest do końca zrozumiały. Obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę, a to jest bardzo trudne do zdiagnozowania. Pacjenci mogą trwać przez wiele miesięcy lub nawet lat, z objawami przed zdiagnozowano prawidłowo. We wczesnych stadiach nie ma badań laboratoryjnych lub badania fizyczne, które mogą pomóc w identyfikacji tego warunku. W późniejszych etapach są zmiany, które można zobaczyć w różnych testach. Jeśli podejrzewasz, że masz MS, utrzymując szczegółowy zapis historii objawów trzeba będzie pomóc się z lekarzem w celu zdiagnozowania ci poprawnie.

Identyfikacja

Stwardnienie rozsiane (SM) jest chorobą układu nerwowego i układu odpornościowego. Włókien nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym są zabezpieczone powłoką tłuszczowych nazywanych mieliny. Pomyśl o pomarańczowym lub Heavy Duty przewodu elektrycznego. Dodatkowa powłoka chroni impulsy elektryczne, jak podróżować po kablu do ich przeznaczenia. To jest to, co robi dla mieliny układu nerwowego. To zapewnia izolację, aby zapewnić impulsy nerwowe z mózgu się tam, gdzie trzeba go. W SM z przyczyn nie dobrze zrozumiane, układ immunologiczny atakuje i niszczy mieliny i pozostawia blizny hartowane tkanki sklerotyczny tzw. To przerywa przekazywanie impulsów nerwowych. Objawy SM są różne dla każdej osoby, i objawy zmieniają i zmieniają się w trakcie choroby, co sprawia, że ​​trudne warunki do diagnozowania i leczenia.

Zmęczenie

Według National MS Society, zmęczenie występuje w osiemdziesiąt procent wszystkich chorych na SM. Może ona znajdować się na poziomie, przy którym jest ona trudna do wykonywania codziennych czynności. Ponieważ jest to jeden z najbardziej znanych objawów, może pomóc określić, czy masz MS. Jednakże, istnieje wiele stanów chorobowych, w których objawy zmęczenia. Zmęczenie wspólne dla MS często występuje na co dzień, jest najbardziej widoczne w nocy nawet po coraz snu sen, raczej się nasilić pod wpływem ciepła i wilgoci i czuje się bardziej dotkliwe, a następnie "normalny" zmęczenie.

Problemy z koordynacją i Bilansu

Jeśli masz MS, będziesz miał pewne trudności, gdy próbuje chodzić prosto, zrównoważyć się lub koordynować ruchy. Ponieważ nie są impulsy nerwowe do mięśni się prawidłowo mogą wystąpić osłabienie mięśni, sztywność mięśni i skurcze i drętwienie które utrudniają ruch na spacer i współrzędnych. To z kolei jest klasycznym objawem stwardnienia rozsianego. Dobrze jest pamiętać, że wewnętrzne infekcje ucha i inne warunki również powodować utratę równowagi i koordynacji. SM to utrata równowagi jest spowodowane zaburzeniami układu neurologicznego.

Zawroty głowy

SM może być okresy w ciągu dnia, gdy czujesz, zawroty głowy lub pozabilansowych. W cięższych przypadkach może dojść do odczucia zawrotów głowy lub że pokój wiruje. Zawroty głowy to kolejny bardzo częstym objawem dla osób z SM. Jednak, podobnie jak zmęczenie istnieje wiele powodów medycznych na zawroty głowy.

Mięśni Spastyczność

Termin "spastyczność" dotyczy mięśnie są napięte, a w niektórych przypadkach istnieją niekontrolowane skurcze. Skurcze może być łagodna i stworzenie wrażenia ciasnych mięśni, lub mogą być ostre i bolesne. Dla osób z MS spastyczność najczęściej u nóg. Kolejna wskazówka, że ​​napięcie mięśni jest spowodowane SM, jest, jeśli objawy stają się gorsze pod wpływem wysokiej temperatury lub wilgotności.

Rozważania

Powyżej to tylko niektóre z najczęstszych wczesnych objawów SM. Jak już wspomniano, wiele z nich może również być objawy wielu innych chorób, jak również. Tylko lekarz może określić, czy objawy są od MS, czy nie. Jednak ważne jest, aby odgrywać aktywną rolę w swoim własnym opieki. Śledzić swoje objawy i dowiedz się wszystko co możliwe, więc można podejmować świadome decyzje o tym, co rodzaje leczenia należy postępować. Odwiedzić miejsca poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat MS i jak to jest diagnozowane i leczone.