Digidexo.com

Leczenie Urazy

Powtarzające się uszkodzenia szczepu (zapalenie ścięgien, zespół cieśni nadgarstka) powoduje obrzęk, ból i stan zapalny, po nadużywanie jednego obszaru ciała. Konserwatywne (nonsurgical) zabiegi mogą pomóc złagodzić objawy.

Wczesne rozpoznanie i leczenie

Powtarzające się urazy odkształcenia są urazy, które zdarzają się z niewłaściwego użytkowania lub nadużywania zestawu ścięgien, nerwów i mięśni w organizmie. Jeden typ powtarzających się urazów szczep jest zespół cieśni nadgarstka, które mogą rozwinąć się z co ten sam ruch w kółko.

Jeśli cierpisz z takich objawów jak obrzęk, ból, tkliwość, utraty mobilności w stawie, drętwienie / mrowienie, skurcze mięśni, pęknięcia, zmniejszenie koordynacji lub słabość w jednej części ciała, które można pracować, należy skontaktować się z lekarzem mieć swój stan oceniane. Jeśli objawy nie mijają po kilku dniach, umówić się z lekarzem i wyjaśnić, co się dzieje. Powtarzające się urazy stres może szybko przejść w surowości, więc ważne jest, aby otrzymać odpowiednie diagnozy jest więc można rozpocząć leczenie od razu.

Ograniczenie ruchu

Po lekarz zdiagnozował powtarzające się uszkodzenia szczepu, zrobić, jak ona mówi i ograniczenie ruchu zajętego obszaru ciała. Jeśli to pomaga nosić szynę do zmniejszenia ruchu w nadgarstku (jeśli masz zespół cieśni nadgarstka), poprosić o receptę. Jeśli jest to w ogóle możliwe, aby to zrobić, należy unikać pracy, która spowodowała obrażeń. Lekarz poinformuje pacjenta jak długo należy unikać ruchu, więc obrzęk w twoich ścięgien i mięśni może zejść. Jeśli szkody związane z pracą, dowiedzieć się, czy istnieje inny rodzaj pracy można zrobić, które nie będą zaostrzać objawy.

Zabiegi nonsurgical

Podczas ograniczenie ruchu do swojej poszkodowanej części ciała, zobaczyć, czy może pomóc wstrzyknięcie kortykosteroidów w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Lekarz będzie ograniczyć liczbę zastrzyków otrzymałeś około trzech rocznie.

Joga, która wzmacnia i rozciąga mięśnie w organizmie, może być inna opcja do rozważenia. Ponadto, myśleć o ogólnym programu ćwiczeń. Ćwiczenia aerobowe mogą pomóc wzmocnić swój grzbiet, łopatka, ramię i plecy mięśnie i zwiększyć swoje poczucie dobrobytu.
Możesz złagodzić ból poprzez niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Długotrwałe leczenie z ulgi w bólu, jednak może mieć poważne skutki uboczne dla innych układów organizmu. Alternatywny wniosek lodu i ciepła. Obie aplikacje mogą pomóc złagodzić ból.

Masaż

Zdobądź piłkę tenisową (lub dwa) i natrzeć wzdłuż części ciała, które jest w stanie zapalnym i rannych. Jeśli stworzyliśmy zespół cieśni nadgarstka, trzeć piłkę tenisową wzdłuż przedramienia. Podczas masażu poszkodowanej części ciała, chcesz zmniejszyć obrzęk w organizmie.