Digidexo.com

Jak wiedzieć, czy masz kości ostrogi w szyi

Ostrogi kostne są małe formacje, które powstają na powierzchni kości. Niektóre ostrogi kostne nie powodują dyskomfortu, podczas gdy inne mogą prowadzić do bólu i drętwienie w obszarze zagrożonym. Ostrogi kostnej w szyjce kości szyjki nazywane są ostrogi, i może wystąpić po kontuzji, lub jako część choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, takie jak zwężenie lub kręgosłupa. Znajomość objawów ostrogi kości może pomóc stwierdzić, czy masz jeden na szyi.

Instrukcje

planu rutynowych kontroli fizycznych, dzięki czemu lekarz ma dobry obraz ogólnego stanu zdrowia. Ostrogi kości w szyi są bardziej powszechne u osób z zapaleniem kości i stawów, zwężenie kanału kręgowego i niedociągnięć nawet żywieniowe, według kręgosłupy sieciowe. Profilaktyka może być w stanie pomóc w zapobieganiu raka szyjki kości ostrogi, lub przynajmniej poinformować, na fakt, że są bardziej podatne na wypukłości kostnych.

Oceń swój ból szyi, które pomogą Ci określić, czy ostrogi kości w szyi. Spurs mogą naciskać na nerwy w szyję i może powodować objawy, takie jak mrowienie i drętwienie barku, ramienia i szyi, oprócz bólu. Jeśli masz bóle głowy, które towarzyszą zmienionych doznań w szyi i ramienia, może masz ostrogę kości w karku.

Więcej informacji na temat mniej popularnych objawów ostrogi kości szyjki macicy, które mogą mieć wpływ na zdrowie i zgłosić je do lekarza na dalsze badania i testy diagnostyczne. Mayo Clinic, wyjaśnia, że ​​niektórzy ludzie mogą mieć trudności podczas połykania, gdy kości ostrogi formę wewnątrz, w kierunku przełyku. Możesz również odczuwać ból podczas oddychania, jeśli masz tę formę ostrogi kości na szyi.

przejść badania obrazowe, które potwierdzają diagnozę ostroga kości na szyi. Lekarz może zlecić metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub promieniowanie rentgenowskie, które pozwolą mu zobaczyć narośla na kościach szyi.