Digidexo.com

Naciągnięty mięsień łydki Leczenie

Istnieją dwa mięśnie podudzia, które składają się na łydkę. Brzuchatego jest większa górna mięsień łydki i mięsień płaszczkowaty jest mniejsza mięśni. Każda z tych mięśni jest podatny na nadmiernie rozciągnięte. Gdy to nastąpi, możliwe jest że włókna mięśniowe na rozdarcie, tworząc to, co jest znane również jako ciągnięty mięśni. Niezależnie od tego, który jest rozdarty mięsień lub co spowodowało szkody, kroki podjąć, aby traktować to są podobne.

Pierwsza Akcja

Gdy mięsień jest najpierw wyciągana na ważne jest stosowanie lodu łydki. Zmniejszy to ilość spęcznienia. Podnosząc nogę, może również pomóc zapobiec nadmiernej opuchlizny. Wilgotny ciepła może być stosowany po upływie 48 godzin lub naprzemiennie z lodem w celu przyspieszenia gojenia.

Reszta

Spróbuj jednak nie nadużywać mięśnia łydki, gdy jest uzdrowienie. Ruchy, które używają łydki obejmują popychanie się z (jak w chodzeniu) lub podnoszenie się na palcach. To może nie być konieczne, aby całkowicie odpocząć go (to zależy od stopnia pull), w rzeczywistości, jeśli można zwiększyć przepływ krwi do mięśnia łydki przez powolne spacery lub robi palec podnosi, można przyspieszyć gojenie. Jednak zawsze zatrzymać krótkiej działalności bólu.

Kompresja

Owijanie cielę w bandaż elastyczny zmniejszy ból i ochrony Naciągnięty mięsień od powstania szkody, podczas gdy uzdrawia. Nie owinąć mięsień łydki zbyt mocno. Poluzować, jeśli twoja noga staje się zimna i zdrętwiałe.

Rozciąganie

Wbrew temu, co może się wydawać, wyciągnął delikatnie rozciąganie mięśni łydki może faktycznie pomóc w procesie leczenia. Gdy niektóre włókna mięśniowe są podarte, inni mają zwiększone obciążenia. Włókien mięśniowych w łydki, które nie są podarte może stać się sztywny i przepracowany i ich rozciąganie może utrzymać je z coraz napięty lub rannych. Rozciągnąć łydki przez przechyla się na ścianie z jednej nogi przed drugą, pochylając się w kierunku przedniej nogi, aż poczujesz rozciąganie w tylnej nodze. Upewnij się, że odcinek jest delikatny i nie dotrzeć do punktu, że jest niewygodne.

Podkładki pod pięty i Puchary

Podkładki pod pięty lub kubki noszone w butach może zapobiec cielę od nadmiernego rozciągnięcia i może dać Torn mięśnie szansę uzdrowić. Klocki te można kupić w drogeriach i umieszczony w obcasie buta. Należy także nosić buty sportowe, ponieważ zapewniają one niewielki kawałek elewacji i amortyzację na własną rękę.

Leki

Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, może zmniejszać pęcznienie co zwiększa czas gojenia. Będzie również nudny ból Naciągnięty mięsień łydki. Upewnij się, że można tolerować takich leków przed ich podjęcia.

Medyczną

Jeśli Naciągnięty mięsień łydki nie poprawi lub jest bardzo bolesne, zasięgnąć uwagę lekarza, który może określić, czy uraz jest poważny i przepisać fizykoterapię, jeśli to konieczne.