Digidexo.com

Jak żyć z powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest częstą przyczyną bólu stóp i pięty. W powięzi podeszwy, powięzi podeszwy, lub grube, włókniste pasma, która biegnie od pięty, po drugiej stronie łuku na palcach, staje się bardzo napięta, a nawet mogą powodować stany zapalne, ciągnąc na pięcie. Jeśli masz zapalenie powięzi podeszwy, proste ćwiczenia wykonywane regularnie i kilka wskazówek może pomóc złagodzić ból.

Instrukcje

Zakup co najmniej dwie pary lekkich butów, które oferują jak najwięcej wsparcia arch jak można znaleźć. Co do zasady, to najlepiej udać się na zakupy na buty pod koniec dnia, kiedy stopy wydają się być w ich największy; jednak, może nawet rozważyć zakup butów o jeden rozmiar większe niż normalnie pół aby pomóc złagodzić ból. Dodatkowo, wysokie obcasy buty i constrictive pogorszy tylko zapalenie powięzi podeszwy.

Użyj lodu pakuje do czterech razy dziennie przez 10 do 15 minut, aby pomóc złagodzić ból i obrzęki stóp. Jeśli jesteś przyzwyczajony do moczenia nóg w gorącej wodzie na koniec dnia, co może być problemem gorzej. Przełącz na lodzie zamiast.

miejsce duża puszka zupy w długiej skarpety, a następnie usiąść z nogi podnoszone na krótki stolcu, a nawet krawędzi fotela. Umieść skarpetkę pomiędzy swoimi dwoma największymi palcami, owijając nadmiar skarpetkę wokół stóp lub nawet wiązanie go w węzeł wokół łuku stopy. Utrzymanie obcasy podniósł na stołku lub krześle, chwyt skarpety z palcami i podnieść i obniżyć stopy od 10 do 15 razy. Relax i powtórzyć dwa lub trzy razy.

Rozłóż duży ręcznik na ziemi, umieszczając zupy może w jednej krawędzi, a siedzi na przeciwległej krawędzi z grzbietem prostym i kolana ugięte, stopy płasko na podłodze. Jeśli to konieczne, można siedzieć plecami o ścianę do wsparcia. Umieść stopę na krawędzi ręcznik i używać palce tylko kilka się ręcznik, rysunek puszkę bliżej Ciebie. Kontynuuj ćwiczenie, aż puszka jest tak blisko ciebie, jak to możliwe, odpoczynek i powtórz.

Stretch i masować łydki i stopy w tym samym czasie, siedząc na ziemi z kręgosłupa i nóg przedłużony wysoki przed tobą. Umieść linę wokół nogi, utrzymując linę tak blisko piętach, jak to możliwe, i mocno uchwycić końce liny w każdej ręce. Pociągnąć linkę do siebie, rysunek palcami w kierunku ciała i pochylić się do przodu tak daleko, jak to możliwe bez zginania kolan. Przytrzymaj przez 5 sekund odcinek, zrelaksować się i powtórz 10 razy.

Usiądź z tyłu ścianę wspieranego a lewa noga przedłużony prosto przed siebie. Podnieś prawą nogę, kładąc stopy płasko na podłodze, tak blisko ciała, jak to możliwe. Przyczepność na dole prawej nogi z każdej strony i utrzymując piętę na podłodze, wyciągnij nogę do góry tak daleko jak to możliwe. Przytrzymaj przez 5 sekund, zrelaksować się i powtórz 10 razy.

Rozważmy widząc podiatrist jeśli rozcięgna podeszwowego nadal spowodować ból. Podiatrist może tworzyć specjalne wkładki do butów, które wspierają łuk i pięty w celu łagodzenia bólu i leczyć przyczynę problemu. Masażu, szczególnie głęboko tkanki, Rolfing i masaż sportowy może być bardzo pomocne w zwolnieniu napięty tkanki.