Digidexo.com

Przyczyny bólu szyi

Większość ludzi w wieku powyżej 40 doświadczyło jakiejś formy bólu szyi. Dyskomfort szyi jest znać efekt uboczny zaawansowanym wieku, ale ma inne źródła naturalnej degradacji ciała.

Znaczenie

To nie jest rzadkością w przypadku większości ludzi zaczynają odczuwać ból szyi w pewnym momencie w ich 20s. Pogorszenie komórek, które składają się płyty w szyję zaczynają wykazywać oznaki zużycia po 20 lat, a niemal każda osoba cierpi z jakiegoś stanu pogorszenia według wieku 60 lub 70.
Na szczęście prawie 90 procent warunkach szyi rozwiązać się z upływem czasu, a warunki są na tyle nieistotne, gdy nie zarejestruje żadnych bolesnych objawów.

Rozważania

W niektórych przypadkach początki bólu szyi nie zawsze może być lokalna w okolicy szyi. Zespół cieśni nadgarstka jest powszechne schorzenie, które odczuwa się głównie na nadgarstku i przedramieniu, ale jest możliwe, zespół cieśni nadgarstka, aby dotrzeć do podstawy mięśni szyi i powodować silny ból szyi.
Krążenia warunki mogą również powodować dyskomfort w szyi, a zwłaszcza te, które dotyczą objawów dławicy piersiowej. Jest również możliwe opracowanie guzy płuc w układzie krążenia, które podróżują i szyjkę oraz nowotwory te mogą prowadzić do skrajnych przypadkach przewlekłego bólu szyi.

Rodzaje

Stawów jest schorzenie, które ma wpływ na ścięgna w każdym złączu w organizmie i reumatoidalne zapalenie stawów jest powszechną przyczyną bólu szyi przede wszystkim w rejonie dookoła górnej szyjki.
Innym częstym źródłem bólu szyi jest uraz. Często razy wpływu, która jest podobna do wypadku samochodowego w tył spowoduje mięśnie i ścięgna w szyi do hiper-rozszerzenie. To hiper-rozszerzenie może być źródłem ciągłej i przewlekłego bólu szyi.

Jest również możliwe, że uszkodzenie może spowodować złamanie szyjki kości. Szkoda złamanie karku stawia rdzeń kręgowy na ryzyko i może spowodować częściowe lub całkowite porażenie.

Ostrzeżenie

W przypadku bólu szyi spowodowanej szkody, ważne jest, że ofiara nie zostać przeniesione do czasu przyjeżdża przeszkolony personel medyczny. Trudno jest określić, jakie szkody zostały wykonane przy szyi jest rannych, a przeniesienie osoby, które właśnie otrzymał pozorną obrażeń szyi może doprowadzić do poważnego uszkodzenia rdzenia bardziej lub mięśni.
W przypadku bólu szyi, że nie jest spowodowane widocznego uszkodzenia, to ważne jest, aby śledzić bólu i zdawać sobie sprawę z wszelkimi zmianami położenia i nasilenia bólu. Jeśli ból rośnie w intensywności po kilka dni, lub gdy ból zaczyna strzelanie od szyi w dół do ramion lub nóg, a następnie medycznej należy zwrócić uwagę natychmiast.

Expert Insight

Według Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej, większość przypadków ból szyi są leczone kombinacją terapii fizycznej i odpoczynku. Operacja nie jest powszechnym rozwiązaniem problemów szyjki. Operacja jest zarezerwowane głównie dla przypadków ciężkiego uszkodzenia lub urazu, gdy jest to konieczne w celu stabilizacji szyi, lub w przypadkach, gdy płyta jest zdegenerowane do punktu, w którym jest miażdżący nerwy i operacja jest jedynym sposobem, aby złagodzić ból.