Digidexo.com

Leczenia kontuzji ścięgna udowego

Urazy są wspólne ścięgno, ale szczególnie wpływa sportowców wielu dyscyplin sportowych. Szkoda ścięgno może uzdrowić bez leczenia, jeśli wystarczająco dużo czasu, ale jest to dość bolesne, jeśli pozostawione bez opieki, więc większość osób cierpiących szukają ulgi na ból. Zabiegi dla kontuzji ścięgna są zróżnicowane.

Ultradźwięki Terapia

Terapia ultradźwiękowa może złagodzić ból naderwanym ścięgno podkolanowe. Urządzenia ultradźwiękowe są dostępne, które mogą być używane w domu. Korzystanie z USG przed podjęciem jakichkolwiek działań będzie rozluźnić mięśnie ścięgno, zmniejszyć ból, utrzymać mięśnie z coraz stan zapalny i przyspieszyć gojenie ścięgno podkolanowe.

Okłady zimno kompresji

Kompresji zimne okłady stosowane są przez lekarzy i niektórych zawodowych baseball i piłkę nożną zespołów w leczeniu urazów ścięgno. Okłady mogą być umieszczone w chłodnicy i wyjąć na boisku, więc są one łatwo dostępne, jeśli gracz będzie ciągnąć mięśni ścięgna udowego w trakcie gry.

Inferno Wrap

Inferno okłady są popularne leczenie urazów ścięgno. Mięśni ogrzewa się do zwiększenia przepływu krwi w uszkodzonej powierzchni, co zwiększa przepływ substancji odżywczych do mięśni rannych i wypłukuje toksyny, aby przyspieszyć gojenie.

Lód

Umieszczenie lodu w uszkodzonej hamstring dwa lub trzy razy dziennie przez 15 do 20 minut za każdym razem pomaga zmniejszyć gromadzenie się płynu w mięśniach. Żelowymi są wielokrotnego użytku i będzie kształtować się na nodze. Lód zmniejsza stan zapalny.

Wysokość

Podnosząc poszkodowanej mięśni ścięgna udowego powyżej piersi łagodzi ciśnienie i pozwala wszelkich płynów z obszaru poszkodowanej do kanalizacji. Delikatnie masować obszar wokół ciągnięty mięśni i wyginanie nogi do zapobiegania sztywności i zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do urazu.

Kompresja

Dodaj lekki nacisk na ścięgno podkolanowe, aby zmniejszyć obrzęk. Upewnij się, że okład nie jest tak napięty, że odcina krążenie w okolicy, być może powodując mrowienie, drętwienie i wzrost bólu. Kompres powinien być wygodny nie mocno.