Digidexo.com

Jak długo Hamstring Kontuzja Ostatni?

Ścięgna mięśni z tyłu ud jest jednym z największych i najbardziej wydajnych poszczególnych mięśni ciała. Zapewnia wybuchowej siły podczas imprez sportowych - bieganie i skakanie - i jest również kluczowym mięśni w dnia na dzień działalności, takich jak chodzenie, bieganie lub jazda na rowerze. Po mięśni rannych może być bolesna i może również mieć długi czas leczenia w zależności od wagi ciała.

Ścięgno Szczep

Jest to najmniej dotkliwe wszystkich urazów ścięgno. Napięte ścięgno zwykle występuje, gdy częściej niż zwykle przy użyciu tego mięśnia. Na przykład, może być skoszony trawnik po raz pierwszy w sezonie, gdy trawa jest trochę zarośnięty. Pchanie, że kosiarka nie zagrażało swoim hamstring i czujesz ukłucie lub lekkie pieczenie. Zatrzymaj to, co robisz i lód swoje ścięgno, aby zmniejszyć obrzęk i dyskomfort. Szczep ścięgno prawdopodobnie apeluje o dzień lub dwa odpoczynku, a następnie owinąć bandażem elastycznym przed wznowieniem działalności.

Ścięgno Pull

Innym szkoda, że ​​pochodzi z nadużywania lub pchania mięśnie, które nie jest w stanie to ciągnąć. Można wyciągnąć mięśni - zwykle spowodowane przez nagły ruch, podczas gdy w środku innej działalności - czujesz natychmiastowy ból i twoja działalność jest obecnie ograniczone. Musisz iść z aktywnego do położenia spoczynkowego, a leczenie jest signficant: lód, odpoczynek i środki przeciwbólowe (Advil, na przykład), jeśli to konieczne. Ścięgno udowe ciągnąć odejdzie kilka osób na ławce w dowolnym miejscu od trzech dni do dwóch tygodni.

Ścięgno Tear

Jest to jeden z najbardziej bolesnych urazów, które zawodnik może znieść i to prawie zawsze dzieje się w środku imprezy sportowej. To jest normalnie szkoda, że ​​występuje, gdy zawodnik popchnął się obok jego granicach. Jest to częste urazy i lekkoatletyka i zdarza się sporo na boisku. Sprinterzy muszą iść pełną uwagę na 100 metrów i 200 metrów, a jeśli mięśnie ścięgno udowe nie są odpowiednio złagodzone lub luźne przed imprezą, mogą oderwać. Sam uraz zdarza się na boisku, gdy odbiornik, running back lub defensywny z powrotem przechodzi w pełnym sprincie i nagle zmienia kierunek. Większa w mięśniach, który występuje łzawienie, bardziej bolesne szkody. Pełna rozdarcie mięśnia ścięgna może wymagać operacji i trzymiesięczny odwyk. Może to po prostu wymagają odpoczynku i jeden miesiąc odwyku. Częściowe łza wymaga lodu, odpoczynek i rehabilitację, która może trwać od dwóch tygodni do dwóch miesięcy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Kluczem do uniknięcia kontuzji ścięgna udowego są prawidłowe rozciąganie przed użyciem mięśni, właściwe nawilżenie i zdrowe odżywianie. Poświęć trochę czasu, aby rozciągnąć mięśnie przed uczestniczyć w wydarzenia sportowe, czy ciężki chore domowych. Ponadto, wypić butelkę wody co godzinę, gdy robisz działalność sport, aby utrzymać mięśnie luźne. Ponadto, dobrze zjeść - owoce i warzywa - i unikanie tłustych, pomoże ogólny stan zdrowia swoich dużych mięśni.

Efekty

Poważny uraz ścięgna podkolanowego został opisany jako szokujące rodzaj bólu, który zapala się nagle. Gdy osoba cierpi na poważny ciągnąć ani łzy, mięśni ma tendencję do owijania się jak cień w oknie, które zostało dozwolone toczyć się wybuchowo. Osoba może zwinąć się z bólu w agonii. Lód jest zawsze pierwszy zabieg, a reszta jest też zazwyczaj przepisywane. Dodatkowo, raz sportowiec poniósł poważny ciągnąć ani łzy i odzyskała, jest prawdopodobne, że osoba będzie cierpieć podobną szkodę w przyszłości.