Digidexo.com

Skutki uboczne zewnątrzoponowego wstrzykiwań szyjki

Szyjnych zewnątrzoponowego zastrzyki są stosowane w leczeniu niektórych rodzajów przewlekłego bólu szyi. Lek jest wstrzykiwany do miejsca, nadtwardówkowego, otaczającej opony twardej w rdzeniu kręgowym. Ponieważ nerwy szyjki są podłączone do rdzenia kręgowego, co pomaga zmniejszyć lub złagodzić ból.

Krwawienie lub wyciek płynu

Jeżeli opona została przypadkowo przebita, krew lub płyn może wyciekać do przestrzeni zewnątrzoponowej. To rzadkie powikłanie zwykle postanawia na własną rękę w ciągu kilku dni lub tygodni, ale jeśli nie, zewnątrzoponowe poprawka może być wykonana. Krew pobrano z kończyny i wstrzyknięto do przestrzeni nadtwardówkowej zatrzymania wycieku.

Ból głowy lub kręgosłupa sztywnością karku

Wyciek płynu może doprowadzić do bólu głowy i kręgosłupa sztywność karku. Pacjent może mieć stałą ból, który nie jest zastąpiony przez leki przeciwbólowe i / lub nie jest w stanie poruszać się szyjkę więcej niż kilka centymetrów, zwłaszcza z boku na bok.

Zakażenie

Od chronione miejsca został otwarty, może się zarazić. To rzadkie powikłanie może powodować ropień lub zapalenie opon mózgowych zewnątrzoponowego. Kilka przypadków odnotowano u chorych na cukrzycę.

Uszkodzenia nerwów

Uszkodzenia nerwów jest rzadkie, ale mogą być śmiertelne. Każdy przypadek jest inny; Prognoza może być w zakresie od silnika i utraty czucia w kończynie na uraz rdzenia kręgowego, co może prowadzić do uszkodzenia mózgu i / lub śmierci.

Krwiak

Krwiak jest rzadkim powikłaniem, które prowadzą do quadriplegia, co jest jeszcze rzadsze. W nielicznych odnotowanych przypadkach pacjenci byli na antykoagulantów i wykonane co najmniej pewne ożywienie po dekompresji chirurgicznej.