Digidexo.com

Medicaid i Planowania Rodziny

Medicaid, wspólny program federalny, stan przyjęła w 1965 roku jako część ustawy o zabezpieczeniu społecznym, teraz finansuje świadczenia zdrowotne dla ponad 55 milionów niskich dochodach Amerykanów. Na przestrzeni ostatnich 25 lat, to jest również największym źródłem publicznego wsparcia finansowego dla usług planowania rodziny i dostaw w kraju. Siedem w 10 Medicaid rejestrujących starsze niż 14 to kobiety, a oni wydają się być gorsze od mężczyzn i bardziej prawdopodobne, aby spełnić wszystkie kryteria programu dotyczące kwalifikowalności, zgodnie z Henry J. Kaiser Family Foundation.

Planowaniu rodziny w specjalnym statusie

Gdy program Medicaid najpierw uchwalona państwa mogą wybrać, czy na pokrycie planowania rodziny, czy nie. Po kilku latach, jednak administratorzy zaczęli zdawać sobie sprawę, że był nieplanowany rozrodczym mogą mieć poważne konsekwencje społeczne i gospodarcze. W efekcie Kongres zmieniony program w 1972 roku, aby wszystkie państwa do oferowania usług planowania rodziny i materiałów eksploatacyjnych do wszystkich beneficjentów Medicaid w wieku rozrodczym. Kaiser Family Foundation informuje, że choć państwa mają decydować, jakie leki na receptę, będą ogólnie obejmują, antykoncepcyjne są upoważnione, które należy dostarczyć w dostawach planowania rodziny. Jako zachęta, rząd federalny zgodził się zapłacić 90 procent kosztów planowania rodziny, a nie od 50 do 75 procent zwykłej skali opartej na dochodzie na mieszkańca mieszkańców stanu.

Rozbudowa państwowe kwalifikowalności

Medicaid ponownie zmienione na początku 2006 roku, gdy Kongres uchwalił ustawę Redukcja deficytu z roku 2005 (DRA). Ten akt prawny pozwolił państwa w restrukturyzacji swoich programów Medicaid być bardziej zintegrowane w obszarze planowania rodziny. Aby to zrobić, stwierdza podpisania zrzeczenia polityki federalnej z Centers for Medicare i Medicaid, według Instytutu Guttmachera. Obecnie 27 państw ma zwolnień w miejscu. Niektóre stany Rozszerzyliśmy ubezpieczenia Medicaid dla kobiet, które w przeciwnym razie byłyby utracone korzyści po 60-dni po porodzie, ponieważ stan Medicaid pokrycia ciąża zwykle kończy 60 dni po porodzie. Inne podniosły limity dochodów obejmuje osoby, które nie byłyby kwalifikowalne w ramach ogólnych wymagań Medicaid.

Zakres usług, których planowanie rodziny

Usług poradnictwa i edukacji pacjenta są powszechnie dostępne. Praktycznie wszystkie państwa obejmują również doustne środki antykoncepcyjne i badań ginekologicznych. Trzydzieści dziewięć stanów płacić za prezerwatyw przez Medicaid i 35 pozwalają badań w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową. Prawie wszystkie programy Medicaid podwiązanie jajowodów pokrycia dla kobiet i dla mężczyzn wazektomii, według Kaiser Family Foundation. Sterylizację federalne finansowane prowadzić postanowienia: świadoma zgoda jest konieczna, ponieważ jest okres oczekiwania 30 dni. Ktoś młodszy niż 21 lub psychicznie właściwy jest zakazem sterylizacji. Od planowania rodziny nie dotyczy jedynie profilaktyki, federalne wytyczne pozwalają także zasięg usług niepłodności, w tym odwrócenie sterylizacji.

Skutki obecnej sytuacji gospodarczej

W obliczu ograniczonych finansów, wiele rodzin cięcia wydatków zdrowotnych, łącznie z miesięcznym kosztem antykoncepcyjnych. Jednak w przypadku wystąpienia nieplanowanej ciąży, rodziny prawdopodobnie będzie w jeszcze gorszym stanie finansowym. Centrum Prawa Narodowej Kobiet w Waszyngtonie, który pracuje dla ekspansji planowania Medicaid rodzinnym we wszystkich krajach, donosi, że biedna kobieta w Stanach Zjednoczonych jest dziś blisko cztery razy częściej mają nieplanowanej ciąży jako bardziej zamożnej kobiety.

Projekt Medicaid Planowania Rodziny

Narodowego Centrum Kobiet Prawo uruchomiła projekt oferować pomoc techniczną dla władz państwowych, aby pomóc w negocjacjach proces, który jest coraz bardziej trudne, aby zabezpieczyć zrzeczenia planowania rodziny. Według centrum, cały proces biurokratyczny trwa średnio dwa lata. Jeśli każde państwo trwało możliwość rozszerzenia zakresu usług planowania rodziny w ramach Medicaid, grupa uważa, że ​​byłoby to rozszerzyć uprawnienia do dodatkowych 3 mln kobiet o niskich dochodach.