Digidexo.com

Ból szyi i problemy

Jak w większości innych części ciała, szyja jest podatne na uszkodzenia i normalnego zużycia. Wiele osób odczuwa ból szyi w pewnym momencie lub innego. Chociaż niektóre ból szyi może tylko przez krótki okres czasu, może być także przewlekły, trwający od kilku tygodni lub więcej.

Szczepy i skurcze

Mięśnie szyi może stać się bardzo zmęczony i szczep lub skurcz powodu nadużywania i brak rozciągania. Codzienne nawyki, takie jak patrząc na ekranie komputera, hunching nad i spanie na czyjejś żołądku wszystko może doprowadzić do napiętych mięśni szyi. Może to prowadzić do przewlekłego bólu szyi lub nawet patrz ból w innych częściach ciała. Osób z przewlekłymi bólami głowy, na przykład, mogą w rzeczywistości mieć podstawowych problemów szyi.

Wspólne Zużycie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą, która dotyka głównie chrząstkę. Zdrowa chrząstka obejmuje końce kości w obrębie stawu, aby pomóc w absorpcji szoku, ale wpływ na zapalenie kości i stawów chrząstka zużywa się i kości zaczynają trzeć razem. Jeżeli szyja zostało dotknięte chorobą zwyrodnieniową stawów, może wystąpić ból, sztywność, obrzęk i / lub utratę ruchu. Według Narodowego Instytutu stawów i mięśniowo-szkieletowego oraz choroby skóry, zapalenie kości i stawów dokładna przyczyna nie jest znana, ale może występować u osób starszych i osób, którzy wcześniej mieli wspólne urazy i deformacje i osób z nadwagą.

Problemy z dysku

Wraz z wiekiem, dyski między kręgami stracić część swoich najbardziej przydatnych cech. Przykładowo, staje się suchy i sztywny z wiekiem utratę niektórych swoich właściwości amortyzujących i potencjalnie powodując bóle nerwów. Oni również mogą zostać przepuklina (co oznacza, że ​​dysk jest wewnętrzny chrząstki wychodzi przez tego dysku twardszego pokrycia), co może powodować ból szyi lub podrażnienie nerwów. Ponadto, tkanki lub ostrogi kości (narośla na kościach) może wywierać nacisk na nerwy i powodować ból.

Kontuzje

Ból szyi może wynikać z różnych urazów. Whiplash jest jeden wspólny uraz szyi. Występuje, gdy głowa gwałtownie szarpnął do tyłu i do przodu (lub na odwrót), co powoduje, że tkanki w szyi rozciągać poza ich naturalne granice. Wypadki samochodowe są często, co prowadzi do urazu kręgosłupa szyjnego, zgodnie z Mayo Clinic, ale Whiplash może być również związane z zajęć sportowych. Złamania w kości (przerwy kości) są również często spowodowane przez wypadki samochodowe i działań sportowych. Wakacje w szyjce kości muszą być traktowane bardzo poważnie, ponieważ mogą one również oznaczać, uszkodzenia rdzenia kręgowego, co prowadzi do paraliżu.

Leczenie

Rodzaj leczenia stosowany w problemach szyi i ból zależy całkowicie od tego, co jest przyczyną ich na początku. Niektóre ból może zniknąć na własną rękę, podczas gdy inne mogą wymagać ból chiropraktyka opieki, fizykoterapii, gabinet masażu, a nawet operacji. Lekki ból mięśni ma zwykle przyczyna alarmu, niektóre podstawowe niesteroidowe leki przeciwzapalne (takie jak ibuprofen,) lodem, do stosowania miejscowego, kremy i reszty można złagodzić większość.

Ostrzeżenie

Należy mieć świadomość, że ból szyi nie należy lekceważyć, jeśli nie towarzyszy mu poważniejszych objawów. Na przykład, ból szyi może być spowodowane poważnym stanu zwanego mózgowych (obrzęk i podrażnienie błon całym mózgu i rdzenia kręgowego) lub może być objawem ubocznym urazu głowy. Skontaktować się z lekarzem, jeśli poszkodowany przeżywa zamęt, problemy sensoryczne, ból z tyłu oka, gorączka, silny ból głowy lub ból pleców, wysypka, lub osłabienie mięśni w rękach i nogach.