Digidexo.com

Ciągnięte zadośćuczynienie ścięgnoŚcięgno jest grupa trzech mięśni w tylnej nodze, tuż poniżej pośladków. Jeśli jesteś sportowcem i nie rozciągnąć odpowiednio wcześniej praktyki lub gry (zwłaszcza jeśli nadmiernie), to ryzykujemy, ciągnięcie mięśni, w tym ścięgno podkolanowe.

Wyciągnął ścięgno następuje, gdy jeden z trzech mięśni ścięgno zostaje rozerwanie nieznacznie. Oprócz niewłaściwej rozciąganie, wyciągnął ścięgno może wynikać z bezpośredniego kontaktu z hamstring lub uda. Ciągnie rzadko są poważne, a leczenie koncentruje się głównie na odpoczynek, pudru, kompresji i elewacji (ryż w skrócie).

RYŻ

Cleveland Clinic zaleca prosty ryż (odpoczynek, lód, kompresji i elewacji) w leczeniu przesunięte ścięgna. Jeśli uważasz, że doznał wyciągnął ścięgno, powstrzymać się od działań lub ćwiczeń sportowych na co najmniej 48 godzin lub do momentu ścięgno czuje luźne ponownie (odzyskiwania może trwać nawet do kilku tygodni). W tym czasie stale lodu. Zastosuj okład z lodu na hamstring przez 15 minut, a następnie usunąć lód na 15 minut. Powtórzyć w ciągu dnia. Zawiń pasmo kompresji wokół hamstring gdy nie masz lodu. Jak sobie lód, wykonywać ćwiczenia, aby zmniejszyć obrzęk elewacji i pomóc naprawić rozdarcie.

Mayo Clinic zaleca podobną metodę ścięgno ciągnie, znany jako CENA. Oprócz powyższych kroków, Mayo Clinic podkreśla znaczenie odpowiedniej ochrony ścięgna z elastyczną folią, aby zapobiec bardziej poważne pull.

Ćwiczenia elewacyjne

Aby wykonać ćwiczenia wysokościowe podczas oblodzenia, owinąć worek lodu lub spakować wokół ścięgno z gumką. Połóż na płaskiej powierzchni, takiej jak łóżko lub tabeli trenera. Podczas swoich 15 minut oblodzenia, powoli podnieść nogę w powietrzu i przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie niższe powrotem do łóżka lub stołu. Po usunięciu lodu, położyć się na brzuchu i zegnij zranioną nogę do siebie pośladki jak daleko, jak można, nie powodując nadmiernego bólu. Powoli nogi do łóżka i powtórz.

Physical Therapy

Porozmawiać z trenerem lub fizjoterapeuta o odcinkach masy takich jak przysiady czy loki, które mogą pomóc, aby wzmocnić nogi i zapobiec dalszej mięśni ciągnie. Masaże sportowe mogą również przyczynić się do złagodzenia bólu i wspomagania gojenia. Nie wolno masować się jednak. Idź do licencjonowanego masażystka sportowego lub fizjoterapeuty do oceny. Jak ból ustępuje, zaczynają wdrażać odpowiednie procedury rozciągania. Podczas wycinki zapobiegnie szczepy mięśni, nadmierne rozciąganie może rzeczywiście zwiększyć szczepy i ciągnie.