Digidexo.com

Ciąża i mini pigułka

Mini tabletki są formą kontroli urodzeń, które zawierają tylko progestagen. Jest on powszechnie stosowany przez kobiety karmiące piersią, gdyż biorąc regularnie pigułki podczas pielęgniarskiej nie jest zalecane.

Definicja

Mini pigułka jest metoda kontroli urodzeń. Pigułka jest przyjmować codziennie w celu zapobiegania ciąży.

Różnice

To różni się od standardowego pigułki, że mini-tabletka zawiera progestagen tylko, podczas gdy zwykłe tabletki zawierają zarówno estrogen i progestagen.

Ramy czasowe

Można rozpocząć przyjmowanie pigułki mini w pierwszym dniu miesiączki. Można rozpocząć przyjmowanie mini pigułkę przez sześć tygodni po porodzie, jeśli wyłącznie piersią, czy trzy tygodnie po, jeśli nie wyłącznie piersią.

Ciąża

Można zajść w ciążę podczas stosowania leku mini pigułkę. Jest 0,5 procent szans dostaniesz ciąży w ciągu roku, jeśli wziąć pigułkę mini poprawnie.

Dlaczego mini pigułka?

Mini tabletki są często brane przez kobiety karmiące piersią, gdyż nie może podjąć regularną pigułkę podczas karmienia piersią.

Wskazania

Nie ma powodów do podjęcia mini pigułki, jeśli wiesz, że jesteś w ciąży. Mini-tabletka ma być tylko stosowany w celu zapobiegania ciąży. Jeśli okaże się, że jesteś w ciąży, należy przerwać stosowanie leku mini pigułkę.