Digidexo.com

Jak działa Zamrażanie kobiety Jajka pracy?

Stymulacja jajników

Proces zamrażania jaj kobiety jest zwane naukowo kriokonserwacji oocytów. Według New York University Fertility Center, proces rozpoczyna się z kobietą administrującej codziennych samodzielnych zastrzyków z hormonem stymulującym pęcherzyki (FSH) przez okres jednego tygodnia. FSH sprawia, jajniki produkują wiele jaj zamiast normalnego jednego jaja miesięcznie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po stymulacji jajników, lekarz będzie kontrolował kobiece jajniki poprzez badania USG i wykonać badania krwi, około trzy razy w tygodniu, aż jajka są uważane za zdrowe i nadają się do zbioru.

Zbioru

Po jaja są gotowe są zbierane (znany również jako pobierania jaj). Kobieta jest pod znieczuleniem i delikatnym lekarz wprowadza igłę do pęcherzyków jajnikowych do usunięcia płynu pęcherzykowego zawierającego jaja. Płyn pęcherzykowy jest badana pod mikroskopem w celu określenia liczby jaj, które mogą się różnić w zależności od tego, jak organizm kobiety odpowiedź na FSH. Według New York University Fertility Center, proces trwa około 10 do 15 minut.

Krioprezerwacja

Odzyskiwanym jaja są natychmiast wprowadzane do naczynia hodowlanego i wysyłane do laboratorium klinicznym. Specjalista płodność bada jaja, aby zapewnić, że pojawiają się zdrowe. Jaja są następnie zamrożone za pomocą jednej z dwóch metod: powolnego zamrażania lub zeszklenia. Jeśli klinika płodności wykorzystuje metodę powolnego zamrażania, jaja są umieszczone w krioochronnej roztworem chemicznym, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez kryształki lodu, a następnie umieszcza w zamrażarce. Temperatura zamrażarki jest odrzucany przez pół stopnia stopniowo zamrożenia jaja. Inne przychodnie użyć metodę zeszklenia, w którym jaja są umieszczane w krioochronnej roztworem chemicznym i szybko zamrożono w nadziei całkowicie zapobiega tworzeniu się kryształków lodu. Według CNN.com w "Przewodniku poufnych zamrożeniem jajka," jaja może teoretycznie zostać zamrożone na kilka lat.

Nawożenie

Gdy kobieta decyduje, że chce użyć jej zamrożonych jaja wyobrazić, że usuwa się z zamrażarki i rozmrażano na zewnątrz. Specjalista płodności nadzoruje rozmrażania ostrożnie, aby zapewnić, że jaja nie zostać zalane wodą. W przypadku wystąpienia powodzi, nasienia nie będzie w stanie zapłodnienia jaja. Zdrowi czym zapłodnione jaja w procesie zwanym doplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika do komórki jajowej (ICSI), w której jest wtryskiwane bezpośrednio plemników do jaja. Lekarz używa cewnik do implantacji zapłodnionego jaja bezpośrednio do macicy kobiety w nadziei, że co najmniej jedno jajko z powodzeniem doprowadzić do ciąży.