Digidexo.com

Podstawowe fakty o antykoncepcji

Antykoncepcyjne są dostępne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Para, która jest aktywna seksualnie może zapobiec ciąży poprzez stosowanie środków antykoncepcyjnych. Antykoncepcyjne mogą dać pary wyzwolenie do podejmowania aktywności seksualnej, podczas gdy drastycznie zmniejszając ryzyko ciąży.

Rodzaje

Najpopularniejsze rodzaje metod antykoncepcji są antykoncepcyjny, iniekcji antykoncepcyjne, wkładki (wkładka domaciczna), metoda barierę, plaster antykoncepcyjny, Spermicydy i wycofanie.

Skuteczność

Zgodnie z Planned Parenthood, ZPD jest ponad 99 procent skuteczności. Do wstrzykiwania i ustne, plaster metody antykoncepcji są od 92 do 98 procent skuteczności. Metody barierowe są od 75 do 85 procent skuteczności i Spermicydy i wycofanie się około 70 procent skuteczności.

Rozważania

Rozważyć połączenie dwóch lub więcej metod (np doustny środek antykoncepcyjny i metody mechaniczne) antykoncepcji minimalizuje ryzyko ciąży.

Ostrzeżenie

Doustne środki antykoncepcyjne, że opóźnienie cyklu miesiączkowego przez trzy miesiące lub więcej (Yasmin, Quasense i Seasonique) może powodować niebezpieczne skutki uboczne, takie jak udar mózgu, krzepnięcia krwi i przedłużone okresy, które mogą ostatnich trzech tygodni lub więcej.

Plan B

Można wziąć pigułkę Plan B do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku, aby zapobiec ciąży. Plan B jest antykoncepcji awaryjnej, która jest dostępna dla kobiet w wieku 17 lub starszych bez recepty w aptekach.