Digidexo.com

Patologia bólu neuropatycznego

Neuropatyczny ból pojawia się na skutek uszkodzenia lub choroby włókien nerwowych. Na ogół jest bardzo bolesne i bardzo trudne do wyleczenia. Ból neuropatyczny występuje w różnych formach, a może wynikać z uszkodzenia lub szkody centralnych regionach nerwowych lub nerwów obwodowych. Cięższych przypadkach może przyjmować właściwości Zespół regionalny zespół bólowy.

Ból nerwów obwodowych

Stany bolesne, które należą do tej kategorii są zazwyczaj podobne do choroby lub uszkodzenia nerwów obwodowych. Neuropatie obwodowe, które są często bolesne, to te spowodowane przez cukrzycę, zapalenie, związane z alkoholem niedoborów żywieniowych i nerwów uwięzienia.

Centralny neurogennego

Ośrodkowy ból oznacza ból, który jest wytwarzany w wyniku uszkodzenia centralnego substancji nerwowej (na przykład mózgu lub rdzenia kręgowego). Przykładowo, u pacjentów, u których uszkodzenia rdzenia kręgowego może być ciężkie bóle nerwów obszarów dostarczanych przez poniższe poziomie rdzenia kręgowego.

Zespół algodystroficzny

Zespół algodystroficzny to rzadkie zaburzenie kończyn charakteryzuje się szerokim ból (zwykle w ramię lub ręce, nogi lub stopy), obrzęk kończyn, koloru i temperatury zmiany w dotkniętych kończyn, osłabienie, zwyrodnienia i / lub nieprawidłowego rozwój skóry i paznokci zachodzi na obszarze zagrożonym. W większości przypadków występują po stosunkowo niewielkim urazem kości, tkanek miękkich i / lub nerwów. Uważa się, że wyniki bólu z zaburzeń współczulnego podziału systemu nerwowego, ale dokładnego mechanizmu został jeszcze wyjaśniony.

(Reference 3)

Objawy bólu neuropatycznego

Ból neuropatyczny często jest palenie, gryząc, ból, strzelanie lub przeszywający cechy. Ból jest często związana ze zwiększoną wrażliwość, a zwłaszcza na bolesne bodźce. Dodatkowo, osoby będą odczuwać ból w odpowiedzi na bodźce, które nie są zwykle bolesne. Mogą być także inne współistniejące deficytów neurologicznych.

Leczenie bólu neuropatycznego

Leczenie bólu neuropatycznego może być bardzo trudne i wymaga różnych podejść. Niektóre farmakologiczne możliwości leczenia bólu neuropatycznego obejmują leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwdepresyjne, miejscowe środki przeciwbólowe, miejscowe środki znieczulające, leki antyarytmiczne i leki opioidowe. Elektryczna stymulacja nerwu (ów) związanego może być również wykorzystywane do leczenia bólu.