Digidexo.com

Ćwiczenia dla chronicznego bólu kolana

Przewlekłego bólu kolana może spowodować poważny dyskomfort i nawet bezruchu, ale proste ćwiczenia kolana mogą pomóc w zarządzaniu bólem i zwiększenie elastyczności stawów i otaczających tkanek. Ćwiczenia kolan pomóc wzmocnić mięśnie, które wspierają kolano, tak aby mogły one wspierać masy ciała i pochłania wstrząsy. Jeśli cierpisz z powodu bólu kolana, porozmawiać z lekarzem lub fizjoterapeuta przed wykonaniem tych ćwiczeń, ponieważ mogą pogorszyć swój stan.

Ćwiczenia wzmacniające czworogłowy

Ćwiczenia wzmacniające czworogłowy pomaga zmniejszyć ból kolana i zarządzanie dyskomfort. Chociaż istnieje wiele różnych czworogłowe ćwiczeń, ważne jest, aby wykonać tylko jedno ćwiczenie na dzień, więc nie wyczerpać mięśnie czworogłowy. Fizjoterapeutów często zalecają wyciągi nóg wzmocnienie czworogłowego. Podczas wyciągów nóg Połóż się na plecach z lewą nogą wygiętą pod kątem 45 stopni, a następnie podnieść prawą nogę na wysokości lewego kolana cap i trzyma przez trzy sekundy. Powtórz 10 razy, a następnie przełączyć nogi. Innym ćwiczenia wzmocnić mięsień czworogłowy jest częściowe squat. Stań prosto i kolana wskazując prosto zgodnie z nogi i biodra. Powoli opuść się bez zginanie kolana obok kątem 90 stopni. Sprawował tę funkcję przez pięć sekund, a następnie powtórz 10 razy.

Ćwiczenia ścięgno Wzmocnienie

Ćwiczenia ścięgno również pomóc zmniejszyć ból i wzmocnienie mięśni nóg. Ponownie, nie jest konieczne do wykonania więcej niż jednego ścięgna udowego wykonywania każdego dnia. Skurcze są jednymi z ćwiczeń, które wzmacniają ścięgna. Zrobić skurcze, usiąść w fotelu z pięty na podłodze. Bez ruchu pięty, ciągnąć mięśnie nóg do tyłu, tak jest napięcie w ścięgna. Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund, relaks na trzy sekundy i powtórz 10 razy. Loki także pomóc wzmocnić mięśnie ścięgno udowe. Aby wykonać te ćwiczenia, położyć się na brzuchu z lewej nogi w tylnej części prawej pięcie. Powoli wyciągnij prawą piętę w kierunku pośladków natomiast opór z lewej nogi. Przytrzymaj licząc do 10, a następnie zrelaksować się na trzy sekundy. Powtórz 10 razy.

Dodatkowe ćwiczenia

Ćwiczenia na wzmocnienie porywaczy mięśnie pośladków bioder i również pomaga zmniejszyć ból w kolanach. Wzmocnienie porywaczy hip, leżeć na prawej stronie z biodra i ramiona ułożone. Zegnij prawy lewa noga 90 stopni, podczas gdy powoli podnosząc lewą nogę na nogę i pół w powietrzu. Przytrzymaj przez jedną sekundę, a następnie dolnej. Powtórz 10 razy, a następnie powtórzyć po drugiej stronie. Wzmocnienie nasycić, przeprowadzić zamach do tyłu nogi. Zacznij od gospodarstwa na oparciu krzesła do wsparcia, a następnie odchylić prawą nogę z powrotem na przekątnej, aż do pośladków dokręcić. Napięte mięśnie i odchylić nogę z powrotem jeszcze kilka centymetrów. Następnie z powrotem nogi do podłogi i ponownie 10 razy przed powtórzeniem z przeciwległego boku.