Digidexo.com

Możesz być w ciąży, jeśli Twój mężczyzna jest Niepłodności?

To nie jest normą, ale więcej niż jeden przerażony kobieta ma zaszła w ciążę po jej mężczyzna został uznany za bezpłodne. W tym momencie, oczywiście, może ona spokojnie założyć, że jej mężczyzna jest w rzeczywistości nie sterylny. Aby zrozumieć, jak to może się zdarzyć, trzeba wiedzieć trochę o niepłodności męskiej.

Identyfikacja

Niepłodność jest diagnozowana w człowieku, gdy liczba plemników jest mniejsza niż 20 mln na mililitr nasienia, lub gdy słaba ruchliwość plemników lub kształt nie sprzyja do zapłodnienia jaj. Możliwe przyczyny niepłodności męskiej są liczne, w tym sterylizacji chirurgicznej, brak równowagi hormonalnej, wad dróg rodnych lub zaburzenia w produkcji spermy.

Nieporozumień

Diagnostyka niepłodności u mężczyzny nie musi oznaczać, że nie może zapłodnić kobietę. Przeciwnie, to znaczy, że koncepcja jest bardzo mało prawdopodobny. Różnica między nieprawdopodobne i niemożliwe pomylił niezliczone pary, którzy zakładali, że nie mógł sobie wyobrazić. Dla pary, którzy chcą uniknąć ciąży, ważne jest, aby zrozumieć, czy człowiek nie ma plemników, zaledwie kilka plemników lub plemniki o niskiej jakości, i czy stan jest trwały.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Mnóstwo ludzi celowo czyni się bezpłodny przez poddanych sterylizacji chirurgicznej lub wazektomii. Podczas wazektomii to nasieniowód - lampy między jąder i cewki moczowej - są zaciśnięte lub oddzielone tak, że plemniki nie mogą wyjść z ciała. Wazektomia jest 99 procent niezawodny jako metody antykoncepcji. Jednak, że pozostawia 1 procent ciąż być wyjaśnione.

Rozważania

Podczas gdy większość dzieci po wazektomii okaże się, że zostały poczęte krótko przed wazektomia, wazektomia rzeczywiste awarie zdarzają. Przypadki pooperacyjne odrastania nasieniowodów donoszono, podobnie jak tworzenie dodatkowych ścieżek plemników. W rzadkich przypadkach, człowiek będzie miał dodatkowe nasieniowodów, które jest pominąć podczas operacji. Częściej, wyniki ciąży od pozostałego plemników w nasieniu w pooperacyjnym wazektomii pacjenta.

Ramy czasowe

Pacjenci wazektomii są rutynowo poinformowani, że nie mogą być pewni, niepłodności, aż brak plemników jest weryfikowane przez badanie próbki nasienia. Zazwyczaj pary zaleca się stosowanie innej metody antykoncepcji przez 10 do 20 tygodni, po czym sprawdzana jest liczba plemników mężczyzny. Liczba plemników jest zwykle sprawdzana ponownie po roku.