Digidexo.com

Znaki trachoma

Jaglicę jest spowodowana zakażeniem Chlamydia trachomatis w oku. Jest to choroba zakaźna, często rozłożone między dziećmi lub z matki na dziecko. Trachoma może spowodować, że powieki, aby włączyć do wewnątrz i podrażnienie spowodowane rzęs otarła gałki ocznej może powodować ślepotę. Jest określona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za chorobę priorytetem oczu. Uniknięcia ślepoty wymaga tylko wczesne rozpoznanie jaglica i natychmiastowego leczenia.

Normalna oczu

Wiedząc to, co powinno wyglądać oko normalnie jest ważnym elementem identyfikacji jaglicy. Zwykle, rzęsy nie powinny stykać się z oka. Rogówka jest gładkie i jasne. Wykładziny na wewnętrznej powierzchni powieki, zwany skokowy spojówek powinny być różowe, gładkie i przezroczyste.

Znaki podstawowe

Z pięciu wskazanych przez WHO znaki, trzy są najważniejsze. Trachomatous pęcherzykowe zapalenie (TF), trachomatous Trichiasis (TT) i zmętnienie rogówki (CO). TF obecność obrzęku w górnej części kanału stępu spojówki. TT, gdy jeden lub więcej rzęs są zwrócone do wewnątrz w kierunku oka i wskazuje operację jest wymagane w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia utraty wzroku. CO jest stopień, do którego rogówka, zwykle przezroczyste, nieprzezroczyste stała.

Inne znaki

Ostatnie dwa znaki jaglica są trachomatous zapalenie --- intensywny (TI) i trachomatous bliznowacenia spojówek (TS). TI jest skrajny zapalenie stępu spojówkach. TS jest widoczne blizny na stępu spojówki.

Leczenie antybiotykiem

Tetracykliny maść do oczu i azytromycyna są zarówno dopuszczalne antybiotyki do leczenia jaglica. Tetracykliny muszą być stosowane na oko dwa razy dziennie przez kilka tygodni i niedrogie. Azytromycyna wymaga tylko jednej dawki doustnej, ale jest stosunkowo drogie.

Bezpiecznie Ocena Objawy

Ważne jest, aby pamiętać, badając inną osobę do objawów, aby zawsze nosić rękawice. Zarówno egzaminator i zdający spadkobiercy powinni umyć ręce i twarz przed i po badaniu.