Digidexo.com

Co powoduje szyjki kości ostrogi?

Szyjki macicy ostrogi kości są znane również jako szyjki kostne. Chociaż nie bolesne same w sobie, mogą prowadzić do bólu, jeśli zaczynają się nawiązać kontakt z innymi kośćmi. W ciężkich przypadkach te ostrogi kości może spowodować zaciśnięcia nerwów lub zwężenie rdzenia kręgowego, co prowadzi do bólu, zdrętwienia, a nawet osłabienia mięśni. Problematyczne ostrogi kości można leczyć z ćwiczeniami wzmacniających środkowy, kortykosteroidy, chirurgia lub mięśnie.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zapalenie kości i stawów może prowadzić do stopniowej degeneracji chrząstki tarcz w szyjce. W takim wypadku, małe przyrosty kości powstają próby kompensacji braku nośnika.

Kręgosłupa

W kręgosłupa szyjnego połączenie kości i stawów i kości szyjki mniejszej ostrogi prowadzić do bardziej zaawansowanych degeneracji chrząstki, co prowadzi do przyspieszonego wzrostu czołową kostnego.

Rozlanego idiopatyczną szkielet hyperostosis

W tych warunkach, które powodują, że nie są znane, małe fragmenty kości zaczynają tworzyć się wiązadeł kręgosłupa, w szczególności w szyjce.

Słaba postawa

Kiedy kiepski postawa idzie niepoprawiony przez wiele lat, kręgosłup traci niektóre z jej wsparcia, co prowadzi do wzrostu ostróg kości w szyi i plecach, aby pomóc zrekompensować.

Zwyrodnienie kości

Osteoporoza może również prowadzić do zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego, powodując ich wzrost małych wypustek kostnych w próbie stabilizowania kręgów.