Digidexo.com

Techniki Graston podeszwowe

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest bolesnym stanem, który powoduje ból pięty z powodu zapalenia tkanek miękkich, który łączy palce do pięty. Kabina ból być przewlekły i zakłócać normalnej działalności. To jest trudne do leczenia, ponieważ poszkodowany najczęściej musi chodzić lub stać na codzień, hamując proces powięzi gojenia podeszwowego - może to potrwać nawet do roku. Technika Graston jest jedną z metod leczenia zapalenia powięzi podeszwy, które mogą przyspieszyć czas regeneracji.

Tło

Technika Graston pierwotnie sformułowane przez sportowca, który był nękany przez uszkodzenia tkanek miękkich wolno gojenia. Bo miał tło Mechanik, wierzył, że stosowanie metalowych narzędzi do obszaru poszkodowanej by przyspieszyć ten proces. W 1994 roku, badania medyczne rozpoczął od techniki. Ze względu na sukces badań, istnieje obecnie ponad 6500 lekarzy z całego świata, którzy włączone technikę Graston do ich możliwości leczenia zapalenia powięzi podeszwy.

Podstawy techniki

To jest dobry pomysł, aby szukać profesjonalnej pomocy medycznej w celu uzyskania techniki Graston ustawione w powięzi podeszwy, ponieważ wymaga szkolenia aplikacji jednocześnie zatrudniając stosowania specjalnych opatentowanych narzędzi ze stali nierdzewnej.

Proces

Lekarz, który został odpowiednio przeszkolony w technice przeniesie instrumentów metalowych na obszarze poszkodowanej w zwięzły i zamierzonego sposobu. Podczas tego procesu, klinicysta jest w stanie poczuć grudkowatą obszaru tkanki miękkiej. Na nierówne powierzchnie są zasadniczo blizny lub zrosty. Lekarz zrywa te lumpy obszary. Proces powtarza się w ciągu kilku tygodni leczenia jest często wykonywane dwa tygodnie. W czasie, zapalenie powięzi podeszwowy może być często wyleczone w szybszym tempie, stosując technikę Graston stosunku do tradycyjnych metod.

Podczas gdy jesteś w trakcie leczenia techniką Graston, można dalej z normalnej działalności. Może być skutki uboczne, takie jak obrzęk i siniaki, ale te są zwykle łagodne. Trzeba będzie wykonać ćwiczenia rozciągające i oblodzenia natychmiast po każdym zabiegu.

Zapobieganie

Nadmierne stopy, który obejmuje powtarzające się rozrywaniu oraz rozciąganie może być jedną z przyczyn tego stanu zapalnego i bólu powięzi podeszwy według Mayo Clinic. Dodatkowo, w jednym wieku, powięzi podeszwy staje się mniej giętkie i oferuje mniej korzyści amortyzujące. W rezultacie rozcięgna podeszwowego staje się bardziej podatna na uszkodzenia.

Proste rzeczy można zrobić, aby zminimalizować ryzyko zapalenia powięzi podeszwy obejmują utrzymanie prawidłowej wagi ciała, noszenie butów dobrej jakości i nie przesadza podtrzymujące czynności, które mogą uszkodzić powięzi podeszwy, jak stojąc na długie okresy czasu, rozszerzenie bieganie i skakanie.