Digidexo.com

Czy istnieje specjalna dieta dla osób z SM?

Chociaż nie ma jednoznacznych badań, które pokazuje pewne dieta jest korzystna dla osób ze stwardnieniem rozsianym, Narodowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego przypomina, że ​​liczne badania pokazują, że niektóre pokarmy mogą złagodzić typowe objawy SM. Produkty te są takie same jak te promowane w ramach amerykańskich wytycznych żywieniowych dla zdrowego stylu życia.

Co wiadomo na temat diety i MS

Dużo się mówi o dwóch diet, które twierdzą, aby pomóc pacjentom w Swank MS: Dieta, która unika tłuszczów nasyconych, produkty mleczne, rośliny strączkowe i gluten, a najlepiej dieta, która wyklucza czerwonego mięsa, zbóż i produktów mlecznych. Ale nie ma wystarczających dowodów, aby ostateczne wnioski, że te diety są korzystne dla osób z SM. Jednakże, nie jest stały dowód, że osoby z SM powinna je niektórych pokarmów, aby zapobiec wspólnej warunki MS takie jak zaparcia, moczu i zmęczenie.
Dieta bogata w błonnik i produkty pełnoziarniste może pomóc z zaparciami. Zalecana dzienna ilość błonnika dla chorych na SM wynosi od 25 do 30 gramów. Nietrzymanie moczu może być sterowane przez spożywanie niskotłuszczowego żywności jogurtu i przeciwzapalne, takie jak orzechy, słonecznika i sezamu i ryby. Osób z SM powinni pić dużo płynów w ciągu dnia, ale z dala od żywności i napojów zawierających kofeinę, które podrażniają pęcherz.
Jeść węglowodany złożone, takie jak świeże owoce i warzywa, można zwalczać zmęczenie. Ponadto, osoby z SM nie powinien iść dłużej niż cztery godziny bez jedzenia.

Żywność MS Pacjenci powinni jeść

Mimo, że nie ma specjalnej diety dla osób z SM, zaleca się, że będą one dobrze zrównoważona planu żywnościowego. W szczególności, że dieta jest uboga w tłuszcz i bogate w błonnik jest najlepszy. Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu chorych na SM zalecają US Food Pyramid.
Pokarmy zawierające witaminę D i niacyna pomoc chorych na SM w utrzymaniu zdrowego układu odpornościowego i układu nerwowego. Chude białko, takich jak ryby, kurczaka i indyka jest najlepsze dla utrzymania dobrego funkcjonowania metabolizmu u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.
Osób z SM powinny również jeść zdrową dawkę fasoli, soczewicy, orzechów i innych produktów spożywczych z wielonienasyconych, jednonienasyconych, Omega 3 i Omega 6 olejów.

Pokarmy, których należy unikać

Osób z SM powinny unikać żywności z tłuszczów trans i nasyconych. Czerwone mięso, ser, masło i mleko cały produkty mleczne są w tej kategorii. Inne produkty, które powinny być ograniczone są te wykonane z rafinowanego cukru, ponieważ zwiększają zmęczenie.
Chorych na SM powinny również ograniczyć lub nie pić alkoholu ani napojów z dużych ilości kofeiny w nich. Należy unikać palenia lub używania wyrobów tytoniowych. Substancje te mogą nasilać objawy MS i jeść ważnych składników odżywczych w organizmie.

Plan zdrowego odżywiania

Mimo, że badania jest ograniczona w zakresie korzystnego diety dla osób z SM, lekarze i eksperci w dziedzinie opracowali plan zdrowego odżywiania dla pacjentów z SM. Na co dzień, ludzie z SM powinny starać się jeść następujące: pięć porcji świeżych warzyw; pięć owoców; dwie porcje niskotłuszczowych mlecznych; trzy białka, takie jak tuńczyk, pstrąg, łosoś, chude mięso, rośliny strączkowe i soja; i trzech porcji pełnego ziarna, takie jak ryż, makaron, chleb, czy kasze.
Na przykład, można rozpocząć dzień od wysokiej włókna śniadaniowe ze świeżymi owocami. Na lunch, użyj pełnoziarnisty chleb na kanapki lub sałatkę z makaronem z warzywami i sos olej sezamowy. Na obiad, za ryby lub kurczaka, z porcji ubijając różnych warzyw i owoców na deser. Na wegetariański posiłek, lub sprawdź burritos fasoli czerwonej fasoli i ryżu. Na przekąski, migdały, surowe warzywa i fasoli dip, i świeże owoce są dobre wybory żywieniowe.

Suplementy

Dla osób z SM, którzy nie są w stanie jeść zalecanych rodzajów żywności, może być korzystne w celu uzupełnienia, co jesz z wielu witamin. Jednakże, ponieważ wszyscy pacjenci MS mają różne okoliczności, to najlepiej skontaktować się z lekarzem, czy witaminy są korzystne dla Ciebie.
Istnieją przesłanki, że Omega 6 i Omega 3 spowolnić postęp SM. Cynku, witamina C, witamina E, witamina B6 i selen są również zalecane dla tych, którzy jedzą pokarmy bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe.