Digidexo.com

Ablacja endometrium jako metoda kontroli urodzeń

Ablacja endometrium spowoduje, że niszczy lub usuwa endometrium, który jest okładzina macicy. Ta procedura może być wykonywana za pomocą wielu sposobów, a wynikiem jest zmniejszenie wszystkich menstruacji. Ablacja endometrium nie wpływa na płodność, ponieważ sprawia, że ​​macica wrogie środowisko dla płodu, ale nie powinna być stosowana jako metoda kontroli urodzeń.

Procedury

Ablacja endometrium jest najczęściej wykonywane za pomocą resektoskop. Resektoskop jest typ Histeroskopy (mały teleskop, który może pasować do szyjki macicy) z małej pętli drutu na końcu. Ta pętla wysyła wysokiej częstotliwości prądu elektrycznego, który może ciąć i krzepli- tkanki.

Ablacja macicy może być również wykonane za pomocą nowego sposobu znanego jako balonu ablacji. Procedura ta wprowadza balonu do macicy i jest napełniony gorącą wodą. Balon zawiera elektrody metalowe na zewnątrz i po aktywacji elektrycznych przepływów bieżących, niszcząc tkanki endometrium.

Zastosowanie

Endometrium ablacji stosuje się w leczeniu krwotoku miesiączkowego, który jest nadmierne krwawienia miesiączkowego. Kiedy endometrium jest zniszczony, nie ma nic na ciele, aby wyeliminować każdy miesiąc. Większość pacjentów zobaczyć znaczne zmniejszenie krwawienia miesiączkowego 50 procent przeżywa brak jakiegokolwiek krwawienia.

Nawet jeśli krwawienia miesiączkowe są zredukowane lub wyeliminowane, to znaczy korpus całkowicie bezpłodne. Tylko pacjenci, którzy są wykonane z rozrodczym powinny rozważyć tę procedurę.

Zagrożenia

Dla niektórych pacjentów, ablacja endometrium jest realną alternatywą dla bardziej inwazyjnych i ryzykownych procedur, takich jak histerektomii. Ablacja endometrium jest w warunkach ambulatoryjnych i większość kobiet z powrotem do normalnego poziomu aktywności w ciągu dwóch dni. Procedura ta może powodować dyskomfort i skurcze macicy, jak również nudności po zabiegu, a te efekty uboczne rozwiąże dzień lub dwa.
Największe ryzyko związane z błony śluzowej macicy jest ablacji perforacji, która jest otwór w ścianie macicy. Chociaż rzadko, to jest potencjalnie niebezpieczny.

Długoterminowe

Ponieważ endometrium ablacji niszczy zarówno podstawowej warstwy (wartość bazowa) oraz warstwę (warstwy funkcjonalne, które jest uwalniane w trakcie miesiączki) śluzówki macicy, jest stosowany do leczenia długoterminowego nadmiernego krwawienia miesiączkowego. Jednakże, z upływem czasu, a niektórzy pacjenci odczuwają powrotu krwawienia miesiączkowego, co wskazuje albo niekompletny usunięcie tkanki lub odrastania tkanki endometrium.

Płodność

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na płodność kobiety. Warunkiem jej jaj, struktura jajowodów, środowisko macicy, a jej równowaga hormonalna są ważne dla zajścia w ciążę i urodzenia dziecka do terminu. Przerwanie każdy z nich może powodować bezpłodność. Chociaż ablacja endometrium zmienia środowisko macicy, technika nie jest zalecana do stosowania jako metody antykoncepcyjnej. Szansa na niepełnej ablacji i odrastanie tkanki uczynić go zbyt niepewne, aby zapewnić skuteczną antykoncepcję.