Digidexo.com

Skutki uboczne Depo Prevera

Depo Provera jest formą zastrzyk hormonu kontroli urodzeń podawać kobietom. Depo Provera zapobiega ciąży na trzy miesiące lub dłużej. Niektóre kobiety mogą wystąpić działania uboczne, ze względu na dużą ilość progesteronu stosowanym w iniekcji.

Zagrożeń dla Zdrowia

Niektóre z zagrożeń dla zdrowia związanych z Depo Provera to "utrata gęstości kości w wyniku zwiększonego ryzyka osteoporozy" według feministycznej Centrum Zdrowia Kobiet. Jak w przypadku każdego leku, u niektórych kobiet może wystąpić reakcja alergiczna, i kobiety, które w ciążę podczas Depo Provera są na ryzyko przedwczesnego porodu.

Skutki uboczne

Przyrost masy ciała występuje u 70 procent kobiet stosujących Depo Provera. Ciężkie i nieregularne krwawienia, a także krwawienie w ogóle nie zostały zgłoszone przez niektórych kobiet. Inne kobiety zgłaszali bóle głowy, zmiany nastroju, nerwowość, uderzenia gorąca, osłabienie popędu płciowego, trądzik, bóle pleców, utratę włosów i tkliwość piersi.

Interakcje leków

Jak w przypadku każdego leku, należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki, przepisywane czy nie. Lekarz poinformuje Cię, jeśli istnieje ryzyko interakcji z innymi lekami, które mogą obniżać efekt Depo Provera.

Wady

Jedną z największych wad do Depo Provera jest fakt, że kobiety zgłosiły opóźnienia sześć do 18 miesięcy i dłużej na hormony wrócić do normy. Powoduje to poważne opóźnienia w płodności, co oznacza, może to potrwać dłużej dla kobiet w ciążę po raz spadając z Depo Provera.

Rozważania

Poinformować lekarza, jeśli w przeszłości problemy zdrowotne, krwawienie z pochwy lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży. Poinformować lekarza, jeśli masz "choroby wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego lub historię depresji", mówi Damski feministycznego Centrum Zdrowia.