Digidexo.com

Jak go o uzyskanie dzień po Pill

Dzień po pigułki, zwany także morning after pill, jest rodzajem antykoncepcji. Jeśli miałeś seks bez zabezpieczenia lub miał swoją regularną antykoncepcję nie można używać w dzień po pigułki w celu zapobiegania ciąży. Mają największe szanse na zapobieganie ciąży, trzeba wziąć dzień po pigułka w ciągu 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Jest dostępny bez recepty, do tych, którzy są 17 lub starszych. Młodzi ludzie potrzebują recepty.

Instrukcje

Pobierz Pill Jeśli 17 lub starszy

Zadzwoń do lokalnego farmaceutę i zapytać, czy zapasy to Plan B One-Step następnej opcji wyboru. Obie marki są dzień po pigułki, które są dostępne bez recepty.

Odwiedź apteki i poprosić farmaceutę o pigułki. Nie znajdziesz go na półkach z ponad-the-counter leków.

Pokaż ważne ID, aby udowodnić, że jesteś 17 lub więcej lat. Musisz formularz wydany przez rząd w ID go kupić bez recepty, ale nie musi zawierać zdjęcie.

Odwiedź ośrodek zdrowia lub zwrócić się do lekarza lub ginekologa na dzień po pigułki, jeśli nie można znaleźć go w pobliskiej aptece.

Kontakt Antykoncepcja awaryjna Hotline (1-888-NIE-2-late), jeśli masz problem ze znalezieniem apteki, z którego można kupić pigułkę. Zdrowie reprodukcyjne i technologie projektu Bridging Fundacja Gap Inc uruchomić infolinię i pomaga uzyskać za pośrednictwem tej linii jest zarówno bezpłatne i poufne.

Pobierz Pill Jeśli masz poniżej 17

Skontaktuj się z ginekologiem na dzień po pigułki, jeśli masz poniżej 17. To może być najbardziej logicznym źródłem, jak Twój ginekolog powinien zapoznać się z historii choroby, a może ona być gotów dostarczyć receptę.

Zadzwoń z lekarzem podstawowej opieki lub lekarza rodzinnego do dnia po pigułki. Niektóre ogólne opieki lekarzy są skłonni przepisywać tego leku.

Odwiedź lub zadzwoń dla kobiet centrum odnowy biologicznej, centrum odnowy biologicznej, reprodukcyjne lub kliniki antykoncepcyjnej. Organizacje takie jak te mogą być zaznajomieni z dnia po pigułki.

Idź klinikę powiatu zdrowia. Lekarz w takiej poradni może być w stanie przepisać pigułki, czego potrzebujesz.

Zadzwoń do lokalnej aptece, aby dowiedzieć się, czy zapasy to dzień po pigułki. Jeśli nie, zadzwoń do innych blisko Ciebie lub skontaktować się z infolinią antykoncepcja awaryjna (1-888-NIE-2-late).

Weź receptę do apteki i kupić pigułkę.

Wskazówki

  • Jeśli uważasz, że możesz potrzebować dzień po pigułki w pewnym momencie w przyszłości, uzyskać go teraz, zanim mieć seks bez zabezpieczenia. W ten sposób, to jest na rękę i gotowe do użycia w sytuacji awaryjnej.
  • Jeśli nie możesz znaleźć dzień po pigułki, skonsultować się z lekarzem, którym ufasz. Mogą być też inne kombinacje, w tym pigułki regularnie pigułki antykoncepcyjne, można podjąć w celu zapobiegania ciąży po seks bez zabezpieczenia.
  • Być przygotowanym na pewne skutki uboczne z dnia po pigułki. Choć może nie wystąpić działania niepożądane, niektóre kobiety zauważyli nudności, wymioty i zawroty głowy po przyjęciu dzień po pigułki.
  • Nie oczekuj, że dzień po pigułka działać jako tabletka aborcyjna. Zgodnie z Mayo Clinic, to nie będzie koniec ciąży, która już się rozpoczęła. Jednak istnieje szansa, że ​​może to zapobiec zagnieżdżeniu zapłodnionego jaja w macicy.