Digidexo.com

Objawy zakrzep

Skrzepy mają korzystne działanie, ale gdy powstają z powodu połączenia czynników ryzyka, mogą się ryzyko dla życia pacjenta. W zależności od jej objawów, może ona być na ryzyko udaru, zawału serca lub zator tętnicy płucnej, który jest skrzep, który złamał luzem i przeniósł się do płuc. Niezależnie od jej objawów, natychmiast potrzebuje pomocy medycznej.

Definicja / Przyczyny

Skrzep krwi jest mechanizmem przez organizm, aby pomóc organizmowi w naprawie uszkodzonego naczynia krwionośnego. Płytki krwi i związane z nimi chemia rozpocząć proces krzepnięcia; fibryny, białka we krwi, tworzy związki z siebie zrobić "oczka", które tworzy ostateczną tworzeniu się skrzepów krwi. Skrzepy tworzą gdy naczynie krwionośne jest ranny; może odbywać się w tętnicy lub żyły. Uszkodzenie może być czymś, co dzieje się pod mikroskopem, lub może być oczywiste, że przecięcie w zbiorniku, co wymaga skrzepu w celu zatrzymania krwawienia. Krzepnięcie krwi będzie także, gdy zatrzymuje się w żyłach i tętnicach, ponieważ krew staje się stagnacja.

Objawy

Gdy ktoś zauważy objawy możliwego skrzepu krwi, może być zaskoczony, jak nagle się pojawiają. Może on stać się zawroty głowy, bez ostrzeżenia, co może oznaczać, zakrzep krwi w mózgu, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Nagła ślepota (całkowite lub częściowe) może sygnalizować siatkówki skrzep. Bolesne, niebieski, twarde wybrzuszenie w rękach lub nogach, w połączeniu ze słabością i drętwienie mówi mu, że ma poważny problem medyczny i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. On zauważyć obrzęk, ból, który rośnie powoli, ból nóg, który pogarsza, gdy pochyla nogę, nocne skurcze nóg, ciepła w dotyku, zaczerwienienie i niebieskawym lub białym przebarwienia jego skóry.

Objawy zakrzepów pobliżu tętnic lub płuc

Owrzodzenia skóry lub pęcherze może wskazywać na problem z skrzepu krwi. Oznacza to brak krwi osiąga obszar, ponieważ skrzepu krwi zapobiega się, gdy jest to potrzebne. Zakrzep w tętnicy blisko serca lub płuc, może spowodować obniżenie aktywności. Serce może wykazywać objawy, które wskazują na zmniejszony przepływ krwi. W przypadku zakrzepu krwi w pobliżu płuc, pacjent może rozwijać trudności w oddychaniu. Jeśli przepływ krwi jest zablokowane do określonego obszaru organizmu, takiego jak ręka lub noga, może spowodować zgorzel. Zgorzel jest śmierć tkanki ciała z powodu braku dopływu krwi.

Znaczenie Objawy

Jeśli zakrzep dotrze płuco pacjenta (nazywa się zator płucny), jest to sytuacja zagrażająca życiu. Ona potrzebuje pilnej pomocy medycznej i powinien udać się do swojego lokalnego pogotowie, aby zacząć odbierać leczenia. Jeśli ma jakiekolwiek czynniki ryzyka zakrzepu w nodze, powinna udać się do swojego pokoju i się na leczenie w nagłych wypadkach awaryjnych od razu.

Zagrożenia

Ryzyka obejmują wysokie ciśnienie krwi, palenie tytoniu, cukrzyca, wywiad rodzinny i wysoki poziom cholesterolu. Jeśli pacjent nie jest w ruchu, jest narażone na ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi. Złamane kości i ma obsadę umieścić na zwiększenie poziomu ryzyka. Istnieją także genetyczne czynniki ryzyka, jak również ryzyko związane z ciążą, ponieważ większa macica może spowolnić przepływ krwi do serca.