Digidexo.com

Co to jest DOT karta zdrowia?

DOT zdrowia lub karty medycznej jest jednym z dokumentów wymaganych do uzyskania komercyjnych pojazdów mechanicznych. Amerykański Departament Transportu wymaga karty medycznej być wystawione przez wykwalifikowanego i uznanego lekarza. Raport powinien poświadczyć, że dana osoba jest w pytaniu kwalifikowane zaświadczenie lekarskie i fizycznie do obsługi pojazd dostawczy. Karta zdrowia DOT ma być przeprowadzona przez osobę do prezentacji do organów ścigania lub inspektora handlowych pojazdów mechanicznych w razie potrzeby.

Kto potrzebuje DOT karty zdrowia

Federalna Administracja Bezpieczeństwa Silnik Przewoźnik wymaga ludzi, którzy prowadzą lub zastosowanie przez operatora komercyjnego licencji mają DOT karty zdrowia. DOT karta medyczna również jest potrzebna, gdy kierowca prowadzi pojazd użytkowy o łącznej masie całkowitej 10.001 kg. lub więcej, do transportu materiałów niebezpiecznych w ilościach określonych w przepisach materiały niebezpieczne, do przewozu dziewięciu do 15 pasażerów, za korzyści finansowe lub do transportu 16 lub więcej pasażerów, bez względu na korzyści finansowe. Kierowca, który wraca do pracy po chorobie lub kontuzji potrzebuje również jedną.

Skąd pobrać?

Posiadacze licencji komercyjnej kierowcy generalnie trzeba odnowić DOT karty zdrowia co dwa lata. Gdzie uzyskać przedłużenie będzie zależeć od warunków kierowcy. Kierowcy mogą otrzymać kartę zdrowia przez lekarza firmie zamówienia, który wykona badanie lekarskie, przez placówki opieki pilne, która specjalizuje się w higieny pracy, w każdym szpitalu, który ma służb medycyny pracy lub licencjonowanych lekarzy w praktyce prywatnej znających Wymagania dotyczące prowadzenia pojazdów użytkowych.

Procedura

W powołaniu lekarskim, należy wypełnić raport historii zdrowia; zakończyć DOT fizycznego egzamin, który obejmuje wzrost, waga, tętno, ciśnienie krwi, oddech, oczu i uszu kontroli; i mieć analizę moczu, aby sprawdzić poziom cukru we krwi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, karta zdrowia DOT jest wydawane przez lekarza.

Kwalifikacje fizyczne

Istnieją pewne kwalifikacje, karta zdrowia musi spełnić wnioskodawca DOT. Wnioskodawca musi mieć wszystkie jego kończyn; nie upośledzenie rąk, palców i nóg, które mogą kolidować z jazdy; nie ustalono historię cukrzycy, choroby serca, zaburzenia czynności układu oddechowego lub reumatycznych, stawów, mięśni, ortopedycznych lub przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, choroby naczyń; żadnego zapisu padaczki; i nie ma klinicznego rozpoznania nadużycia lub alkoholizmu narkotyków.