Digidexo.com

Jak rozpoznać ból szyi

Wiele różnych tkanek uzupełnić swój szyi. Po wystąpieniu bólu w miejscu, to może być spowodowane przez nie poważnych stanów medycznych, takich jak napięcie mięśni lub bardziej poważne powodu, jak atak serca. Musisz ból szyi rozpoznano, aby upewnić się, że nie jesteś w obliczu poważnego problemu zdrowotnego.

Instrukcje

Wyklucza szkodę miejscu. Jeśli wystąpił uraz, to można łatwo zdiagnozować ból szyi. Jeśli były w wypadku, może być ból szyi ze złamanym obojczykiem lub kręgosłupa szyjnego.

Spójrz na swoje inne objawy. Jeśli masz atak serca, ból szyi i ból barku jest uważany wtórnym objawem. Inne objawy zawału serca to ból w klatce piersiowej, zawroty głowy i duszność.

Zadzwoń do lekarza. Jeśli masz ból szyi, lekarz może chcesz uruchomić szereg testów w celu ustalenia dokładnej przyczyny bólu.

Pobierz elektrokardiogramu (EKG). Jeśli masz ból szyi i inne objawy zawału serca, lekarz będzie chciał połączyć ciebie do EKG w celu potwierdzenia diagnozy.

umówić się na testy technologii obrazowania. Lekarz może zlecić prześwietlenie MRI lub CT skanowania zbadać szyi i okolic. Mogą one korzystać z tych testów szukać bólu szyi spowodowanego złamanych kości, złamań i deformacji.

Wskazówki

  • Kiedy tylko mając lekki dyskomfort, może nie trzeba iść do lekarza o swoim bólu szyi. Spędzić kilka dni odpoczynku i łagodzi ból z ponad-the-counter leków, czy to drobne urazy związane.
  • Jeśli masz ostre i silne bóle w szyi lub zawał serca objawy, wezwać pogotowie lub udać się do szpitala lub pilnego centrum opieki medycznej.