Digidexo.com

Jak leczyć ranę szyi

Jeśli masz ranę na szyi, należy wziąć to bardzo poważnie. Jeśli krwawi obficie z szyi, zadzwoń 911. Istnieją główne arterie w szyi, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, jeśli są przebite. Nawet bez obfite krwawienia, jakiekolwiek rany szyi mogą być poważne.

Instrukcje

Zatrzymać krwawienie z szyi od razu. Szybciej można zatrzymać krwawienie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Jeśli nie są w stanie zatrzymać krwawienie z szyi w ciągu minuty lub tak, wezwać pomoc medyczną. Nadmierne krwawienie nie jest coś do lekceważyć. Krwawienie może być zwykle zatrzymany przez umieszczenie papierowy ręcznik lub ręcznik do rany i ciśnienia.

przebity pozostawić żadnych obiektów w swojej szyi. Nie próbuj usuwać go na własną rękę. Udać się do lekarza, aby obiekt został usunięty. Zatrzymanie krwawienia wokół rany. Staraj się nie przesunąć obiekt w ogóle, jeśli może to pomóc.

Umyj żadnych cięć lub zadrapania na szyi z łagodnym mydłem. Oczyścić zewnętrzną część rany całkowicie.

Rub ranę maścią z antybiotykiem. To powinno poczuć kojący do rany. Pomoże oczyścić powierzchnię rany uniknięcia wszelkiego rodzaju infekcji i rozpoczyna proces gojenia.

Umieścić opatrunek na miejscu na szyi, który został ranny. Założyć ranę prawidłowej wielkości bandaż. Chcesz bandaż jest wystarczająco duża, aby gazy obejmuje całą ranę.