Digidexo.com

Środki zaradcze dla Naciągnięty mięsień

Istnieje wiele sposobów, aby ktoś wyciągnąć mięśnie. Wszystko co potrzebne jest do włókien mięśni do tego zamówienia lub rozciągać nagle zbyt utrzymać taką szkodę. Rzucanie piłki, grabienie liści lub przy niezręcznej upadku każdy może powodować zmęczenie lub łzy. Nawet podnoszenia lub przenoszenia ciężkich lub uciążliwe obiektu powoduje często kontuzji. Chociaż nie może być sposoby, aby zapobiec Naciągnięty mięsień, jak rozciąganie, klimatyzacja i znając swoje granice, tego typu kontuzji wciąż się dzieje, nawet najbardziej pasuje do nas, dzięki czemu środki zaradcze terapeutycznej ważną częścią leczenia.

Self-care środków zaradczych

Wszystkich środków dla Naciągnięty mięsień, lód jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych. Podczas ściągania mięśni, bez względu na ich wagę, lodu powierzchnię tak szybko, jak to możliwe. To zmniejszają obrzęk i zmniejsza ból. Jednakże lodu powinien być stosowany tylko przez 15 do 20 minut, co kilka godzin. Dłuższe odcinki czasu może faktycznie pogorszyć szczepu.

Jak lodowej Naciągnięty mięsień, podnieść obszar urazu, i starają się podnieść ją powyżej serca. Obrzęk zmniejsza, gdy kontuzjowany mięsień jest wyższa niż tego narządu.

Możesz również pomóc zmniejszyć obrzęk poprzez kompresję. Najprostszym i najbardziej skuteczna metoda kompresji jest zawinąć mięśni zanieczyszczoną z elastycznym bandażem. Zawsze zaczynaj od zewnątrz i pracować w, więc, jeśli już wyciągnął mięśni w przedramieniu, zaczynają bliżej nadgarstka i poruszać się w kierunku łokcia.

Teraz, że masz obrzęk pod kontrolą, unieruchomić Naciągnięty mięsień. Mankiety, szelki, temblaki i zawiesia ograniczyć ruch i zmniejszyć potencjał "ponownej kontuzji." Stamtąd, reszta obszaru poprzez ograniczenie stopnia i intensywności działań. To nie znaczy, należy przerwać wykonywanie lub szkolenia; wystarczy użyć umiarem i unikać tych rzeczy, które mogą dalej ciągnąć mięśni.

Oprócz tych środków, self-care przeciwbólowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak aspiryna, paracetamol i ibuprofen, może zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć ból spowodowany ciągniętych mięśni.

Porady lekarza

Oczywiście, po prostu naprawienia Naciągnięty mięsień sam może nie wystarczyć w leczeniu obrażeń. Zalecane jest, aby skontaktować się z lekarzem rodziny do właściwej diagnozy. Choć może nie czuć się jak poważny szczepu, mogłeś rozdarty mięsień, co może wymagać zabiegu chirurgicznego, aby lepiej prawidłowego i usunięcia mięśnia luka.