Digidexo.com

Jakie są metody leczenia skomplikowanych migreny?

Migreny specyficzne bóle wywołane naczyń krwionośnych rozszerzając głowy i mózgu, zmniejszony przepływ krwi w obszarze mózgu. Skomplikowane migreny, lub złożone migreny, powodować migreny, bóle głowy i problemy neurologiczne, takie jak porażenie, osłabienie i trudności sensoryczne. Zabiegi dla skomplikowanych migreny obejmują unikanie wyzwalania i leki.

Spust Unikanie

Jeśli występują skomplikowane migreny, prowadzić dziennik ból głowy udokumentować, gdzie, kiedy i na jak długo migreny ostatnio. Spróbuj przypomnieć sobie swoje uczucia, co jadł, co jesteś w środowisku, pogoda i zmysłowe wyzwala wokół ciebie w czasie ataku migreny. Porozmawiaj z lekarzem na temat potencjalnych czynników wyzwalających i sposobów, aby uniknąć ich w celu obniżenia ryzyka wystąpienia skomplikowaną migrena epizod.

Migreny są częstsze u kobiet niż u mężczyzn, a wiele kobiet doświadcza ich, gdy zmiany hormonalne. Podczas miesiączki lub przechodzą menopauzę twoje zmiany poziomu estrogenów, w niektórych przypadkach powodujących migreny. Niektóre kobiety uważają doustne środki antykoncepcyjne i leki hormonalne zamienne pogorszyć ich migreny, podczas gdy inni je znaleźć pomocne.

Niektóre pokarmy mogą powodować migreny u niektórych. Wspólne powoduje to alkohol, ser, czekoladę i glutaminian sodu, który znajduje się w wielu azjatyckich potraw. Jedz regularne posiłki, aby zmniejszyć ryzyko migreny; mogą być wywołane przez pomijanie posiłków lub nagłych spadków poziomu cukru we krwi.

Stosować techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie i medytacja zarządzać poziom stresu i unikać wyzwalaczy migreny. Porozmawiaj z lekarzem lub psychiatrą, jeśli czujesz się wyjątkowo depresję lub niepokój. Ona może pomóc w radzeniu sobie ze swoimi uczuciami poprzez terapię lub leki.

Zmiany środowiskowe w pogody i ciśnienia atmosferycznego może wywoływać migreny, jak również. Chociaż istnieje niewiele można zrobić, aby zmienić środowisko, mając świadomość potencjalnych wyzwalaczy może pomóc przygotować się do ataku migreny przed jego rozpoczęciem.

Leki uśmierzające ból

Przeciwbólowe mogą pomóc skrócić czas skomplikowanej migreny jeśli spojrzeć na to, jak tylko poczujesz ból głowy nadchodzi. Try na recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen lub aspiryna, w celu zmniejszenia bólu. Jeśli over-the-counter leki przeciwbólowe nie kontrolować swój ból właściwie lub, jeśli znajdziesz się biorąc je często, porozmawiać z lekarzem na temat recepty lek przeciwbólowy dla swoich migreny.

Tryptany, takich jak Imitrex, Amerge i Axert, może pomóc złagodzić ból migrenowy, a także nudności i wrażliwość na światło. Ergotamina leki, takie jak Migergot i Cafergot, są mniej kosztowne niż tryptanów, ale są też mniej skuteczne. Większość lekarzy wolą używać tryptany, ale ergotamina jest użyteczną alternatywą dla pacjentów, którzy nie mają ubezpieczenia. Lekarz może przepisać leki anty-nudności, jeśli migreny powodować silne nudności lub wymioty. Narkotyczne leki przeciwbólowe są ostatecznością dla bólu migrenowego. Są one zwykle stosowany tylko u pacjentów, którzy nie mogą przyjmować tryptany lub ergotaminę.

Leki zapobiegawcze

Zapobiegawcze leki mogą przyczynić się do zmniejszenia częstości i nasilenia napadów migreny. Jeśli dwóch lub więcej skomplikowanych osłabiające migreny miesiąc, lekarz może zalecić Ci iść na leki codziennie lub gdy prewencyjnej powoduje podejście, takie jak na początku miesiączki.

Układu krążenia leki zwane beta-blokery mogą pomóc zmniejszyć nasilenie i częstotliwość powikłanej migreny. Inne leki sercowo-naczyniowe, takie jak blokery kanału wapniowego i leki hipotensyjne może również pomóc. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne mogą pomóc w zapobieganiu migreny i inne rodzaje bólów głowy poprzez wpływ na poziom serotoniny w mózgu. Zastrzyki z botoksu się w czoło i szyi może pomóc w zapobieganiu migreny u niektórych osób, zgodnie z Mayo Clinic, ale procedura musi być powtarzana co około trzy miesiące pozostają skuteczne.