Digidexo.com

Metody antykoncepcji dla mężczyzn

Wiele razy antykoncepcyjnej pozostawia się do partnerki w związku. Jest to prawdopodobne, ponieważ ciąża jest większy problem dla kobiet, a ponieważ jest tak wiele więcej antykoncepcyjne opcje dostępne dla kobiet niż dla mężczyzn. Istnieje kilka metod, jednak, że mężczyźni mogą używać do przejęcia ich płodność.

Prezerwatywy

Prezerwatywy są najbardziej popularną metodą antykoncepcji dla mężczyzn. Prezerwatywa składa się z lateksu (albo z gumy lub z owczej) tulei, która jest noszona na penisie. Ma mały zbiornik na końcu, który służy do połowu nasienia i zapobiec jej wejściu do pochwy. Wskaźnik sukcesu prezerwatyw wynosi około 85 procent. Aby najbardziej efektywnie, należy nosić prezerwatywy, zanim nastąpi jakikolwiek kontakt seksualny (robiąc to, wskaźnik sukcesu jest znacznie wyższy). Prezerwatywy oferuje także taką zaletę, że jest niezwykle skuteczna w zapobieganiu przenoszenia chorób przenoszonych drogą płciową, przy składowaniu.

Wycofanie

Wycofanie występuje, gdy prącie usuwa się przed wytryskiem. Stopa awarii jest dość wysoka dla tej metody antykoncepcji (o 27 procent), ponieważ często wstępnie płyn wytrysku może zawierać plemniki.

Metoda rytm

Unikanie współżycia w czasie owulacji jest znana jako metoda rytmu, ale wymaga, aby człowiek ma intymną wiedzę o cyklu menstruacyjnego. Wskaźnik awaryjności związane z tą metodą jest o około 25 procent.

Wazektomia

Wazektomii ma wysoki wskaźnik skuteczności (większe niż 99 procent). Dzieje się tak, gdy nasieniowodu, co jest małe rurki, które wykonuje plemniki z jąder do cewki moczowej, jest chirurgicznie odcięte. Te operacje są względnie proste i mają wysoką skuteczność. W ciągu kilku tygodni, cewka moczowa jest oczyszczony z plemników.

Abstynencja

Abstynencja jest jedyną metodą antykoncepcji, która jest w 100 procentach skuteczne.

Potencjał

Naukowcy skupiają się na rozwijaniu pigułki antykoncepcyjnej dla mężczyzn, ale może to być znacznie w przyszłości.