Digidexo.com

Objawy niedoboru kwasu foliowego

Kwas foliowy jest rozpuszczalna w wodzie witamina B, która odgrywa istotną rolę w podziale komórek i wytwarzanie DNA. Jest także odpowiedzialny za utrzymywanie wielu systemów organizmu, takich jak produkcja czerwonych komórek, hormony i przeciwciała, a także pomaga w tworzeniu mięśni i utrzymania układu nerwowego.

Niedobór kwasu foliowego może siać spustoszenie w systemach organizmu od stadium zaawansowanym wieku płodowego.

Fakty

Około 2500 dzieci rodzi się z wadą nerwowej (NTD rury) w Stanach Zjednoczonych każdego roku, a około połowa z nich są spowodowane niedostatecznym spożyciem kwasu foliowego matek.
NTDS są zaburzenia rozwoju mózgu i rdzenia kręgowego. Najczęściej jest rozszczep kręgosłupa lub otwierania kręgosłupa i najpoważniejszą jest Bezmózgowie, który jest uszkodzenie mózgu w rozwoju.
Do 70 procent Ntds można zapobiec, gdyby kobiety spożywane 400 mikrogramów kwasu foliowego dziennie przez co najmniej miesiąc przed poczęciem i przez pierwszy trymestr. (Uwaga: Należy ograniczyć spożycie kwasu foliowego do mniej niż 1 mg na dobę, chyba że jest inaczej przez lekarza.)

Objawy

Oprócz poważnych skutków niedobór kwasu foliowego do płodu podczas jej rozwoju, niedobór kwasu foliowego mogą również skutkować niedokrwistością, które mogą prowadzić do osłabienia, zmęczenie, palpitacje, biegunka, bladość, zapominanie i nudności.
Inne objawy niedoboru kwasu foliowego to bóle głowy, drażliwość, trudności w oddychaniu, niewydolność serca, ból i brak tlenu do tkanek.

Kwas foliowy Jedzenie Fortyfikacja Program (FAFFP)

Ze względu na powagę niedoboru kwasu foliowego, Kanada i Stany Zjednoczone zleciła Kwas foliowy Jedzenie Fortyfikacja w listopadzie 1998 Program Program wymaga, że ​​kwas foliowy być dodawane do żywności, takich jak mąka, chleb, ryż, makaron, makarony i inne produkty zbożowe .

Skutki FAFFP

FAFFP wydaje się być skuteczne w zmniejszaniu objawów niedoboru kwasu foliowego. Według artykułu napisanego przez Angelę Gentili, MD, Muhammad Vohra, MD, vij Subir, MD i David Chen BA zatytułowany "Kwas foliowy Niedobór", opublikowanym w Medscape na 19 września 2007, "Częstość występowania niedoboru kwasu foliowego spadła od USA i Kanada wprowadziły obowiązkowego programu wzbogacania żywności kwasem foliowym w listopadzie 1998 roku ludzie z nadmiernego spożycia alkoholu i niedożywienia są nadal wysokie ryzyko niedoboru kwasu foliowego, "

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby uniknąć niedoboru kwasu foliowego, należy to liściaste, ciemnozielone warzywa, jagody, owoce cytrusowe lub wzbogacone płatki śniadaniowe w codziennej diecie lub wziąć witaminę zawierający kwas foliowy.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów niedoboru kwasu foliowego, skonsultować się z lekarzem, a także ewentualnie dietetyka.