Digidexo.com

Co sprawia, że ​​wątroba Powiększ?

Wątroba znajduje się po prawej stronie korpusu tylko za membraną. Jest to jeden z najważniejszych narządach, gdy chodzi o właściwe funkcjonowanie organizmu. Jest ona odpowiedzialna za filtrację krew przechowuje witaminy, wytwarza się substancję o nazwie żółci, który służy do rozkładania tłuszczu i również magazynuje glikogenu, która jest co węglowodany zamieniony kiedy są spożywane. Przy powiększeniu się wątroby, nie jest w rzeczywistości choroba jest wynikiem innego problemu. Z powiedział, że jest jeszcze kilka rzeczy, które mogą powodować tak się stało.

Rak

Białaczka jest rodzaj nowotworu, który charakteryzuje się dużą ilość białych komórek krwi w organizmie. Warunek ten zasadniczo skierowany do szpiku kości, ale może również powodować powiększenie się do wątroby, a także.

Inna forma zwana przerzutowego raka może również powodować wątroby zostać powiększona. Jest to wynikiem rozprzestrzenianiu się raka wątroby, gdy jest już widoczne w innym niewidocznym w organizmie.

Hemochromatoza

Hemochromatoza jest stan, w którym korpus kończy przechowywanie zbyt dużo żelaza, gdy zostanie zużyte żywności. Po pewnym czasie, to nadmiar żelaza kończy się zbierając w narządach. Niektóre z nich obejmują trzustki, serca, a zwłaszcza wątroby, co powoduje, że stają się powiększone. Jest, że żelazo jest przechowywany we krwi, który to sposób jest leczony jest poprzez uzyskanie krwi pobranej z organizmu w celu obniżenia poziomów.

Alkohol

Alkohol jest już znane z wielu szkodliwych skutków dla organizmu. To utrudnia ocenę, że upośledza wizji i zwiększa ryzyko raka, chorób serca i otyłości. Ale być może jeden z najgorszych skutków jest to może mieć wpływ na wątrobę. Ciągłe spożywanie alkoholu w dużych ilościach może spowodować stłuszczenie wątroby i marskość wątroby, która może zakończyć się blizny to i powoduje to jego powiększenie.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest stanem, w którym prawidłowe komórki w wątrobie się opanowane nieprawidłowych komórek, które prowadzą do zapalenia. Rodzaje zapalenia wątroby są zapalenie wątroby, zapalenie wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C, wirusowe zapalenie wątroby typu D i typu E. Na ogół są one zawarte przez spożycie kału lub z wymiany krwi z osobą zakażoną. Każda z tych form może spowodować zapalenie wątroby wątroby zostać powiększona.

Zakażenia

Wirus Epsteina-Barr jest to, co jest odpowiedzialne za stan znany jako mononukleoza. Gdy ciało zostaje dotknięty mono, bateria objawów może rozwijać w tym zmęczenie, gorączka, ból gardła i obrzęk wątroby. Mono Często dalej choroby kissing jako że jest łatwo przekazywane w ślinie. Ale to może być również przesyłane poprzez stosowanie zanieczyszczonych naczyń lub wdychając powietrze po zarażona osoba kaszle lub kicha.