Digidexo.com

Skuteczność metod kontroli urodzeńCelem wszystkich metod kontroli urodzeń, aby zapobiec niepożądanemu ciąży, ale niektóre metody są bardziej skuteczne niż inne. Ponieważ koszty i potrzeba recepty są czynniki, niektóre z najbardziej skutecznych metod nie są dostępne dla wszystkich, którzy ich potrzebują. Food and Drug Administration (FDA) gromadzi statystyki na temat skuteczności różnych form kontroli urodzeń.

Bariera

Metody barierowe antykoncepcji należą najłatwiej uzyskać bez recepty. Z prawidłowego użytkowania, są w pewnym stopniu skuteczne. W tej kategorii są męskie prezerwatywy, prezerwatywy dla kobiet, kobieta membrany (wymaga recepty), środków plemnikobójczych i bez recepty tarcze szyjki macicy. Spośród nich prezerwatywę jest najbardziej skuteczne, ale tylko wtedy, gdy są stosowane prawidłowo. Stosowanie prezerwatywy męskiej wyników w tempie 11 procent rocznie awarii i stosowania prezerwatyw dla kobiet zgłasza awaryjność 21 proc. Membrany i plemnikobójczych prowadzić między 17 i 50 ciąż w ciągu roku na 100 kobiet, które ich używają.

Pill

Doustne środki antykoncepcyjne są bardzo skuteczne tak długo, jak kobieta wykonuje je jako skierowany przez swego lekarza. A kobiety lekarz może przepisać pigułki z mini tylko progestagen, w wyniku 2 ciąż rocznie na każde 100 kobiet, które biorą minipill zgodnie z zaleceniami. Inna opcja antykoncepcji doustnej, tabletki, które łączą progestagen z estrogenu, są bardziej skuteczne i powodują od jednego do dwóch przypadkowych ciąż każdego roku na 100 kobiet, które je podejmują. Silniejszy hormonalne dawkowania większa skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Niestety, ryzyko skutków ubocznych jest wyższa.

Kontaktu Hormony

Skontaktuj się hormonalne środki antykoncepcyjne zapewniają stały napływ hormonów, uwalniany do organizmu przez patch noszone na skórze lub pierścienia szyjki macicy. Obie metody mają przypadkowego awaryjność ciąży mniej niż 2-procent rocznie.

Wtrysk

Najbardziej efektywne sposoby medyczne antykoncepcyjne są te wstrzykiwano bezpośrednio lub implantowane do ciała. Depo-Provera (progestagen) i Lunell (progestagen i estrogen) zgłosić mniej niż 1 procent awaryjność rocznie. Niestety, bo te zastrzyki zawierają duże dawki hormonów, więcej kobiet doświadcza negatywnych skutków ubocznych.

Wkładka wewnątrzmaciczna

Wkładki wewnątrzmaciczne (IUD) to małe obiekty, wszczepione przez lekarza do macicy kobiety. Obiekty te wymagają najmniejszej ilości wysiłku przez kobiety, ponieważ jeden wkładki mogą pozostać na miejscu przez okres do dziesięciu lat. Są one bardzo skuteczne, z szybkością ciąży mniejszej niż 1 procent rocznie. Jednak kobieta musi od czasu do czasu sprawdzić, czy wkładka jest nadal prawidłowo wszczepione. Jeśli ZPD przypadkowo wyrzucony, kobieta nie jest już chroniony.

Rozrządu

Dwie metody naturalnej regulacji poczęć, miesięcznego terminu i wycofania, nie wymagają recepty lekarskiej, ale obie mają znaczną awaryjność. Korzystanie termometry owulacji i miesięczne wykresy unikać stosunków seksualnych podczas kobiety żyznych wyników okresu w awaryjność 20 procent rocznie, podczas gdy wskaźnik ciąż dla metody odstawienia, co wiąże się z samca "wyciągając" przed wytryskiem, ma jeszcze większe ryzyko awarii, w wyniku ponad 25 przypadkowych ciąż rocznie na 100 kobiet stosujących wyłącznie tę metodę.

Sterylizacja / Abstynencja

Mężczyzna czy kobieta sterylizacji chirurgicznej jest bardzo skuteczny, a mniej niż 1 procent odsetek niepowodzeń jest zgłaszane w ciągu roku z tych metod. Abstynencja jest jedynym w 100 procentach skuteczne metody antykoncepcji w tym czasie. Obejmuje to powstrzymywanie się od wszelkich form kontaktów seksualnych, w tym seksu oralnego i analnego.