Digidexo.com

Czynniki ryzyka kamicy żółciowej

Kamienie żółciowe w woreczku żółciowym rozwijać powodując niektóre odczuwać ból i dyskomfort. Kamienie żółciowe są zazwyczaj małe żwirowe kształcie. Tworzą się pęcherzyka żółciowego, gdy miesza się zbyt cholesterol, sole żółciowe lub bilirubiny, z których wszystkie mogą spowodować żółciowych do związania i tworzą kamienie.

Gdy kamień przechodzi do jednego z przewodów żółciowych, ból zwykle odczuwany w prawej górnej części brzucha, górne prawe ramię lub między łopatkami.

Poniżej znajdują się czynniki ryzyka, które zwiększają szansę osoby z coraz choroby pęcherzyka żółciowego i jego późniejsze leczenie.

Wiek

Wiek odgrywa ważną rolę w tworzeniu się kamieni żółciowych. Starsza osoba dostaje więcej to ryzyko wzrasta, zwłaszcza powyżej 60, ponieważ mają tendencję do wytwarzania większej ilości cholesterolu.

Płeć

Kobiety są bardziej podatne na coraz kamieni żółciowych niż mężczyźni. Dzieje się tak dlatego, że nadmiar estrogenów w czasie ciąży, terapii hormonalnej i pigułki antykoncepcyjne powodują kobiety, aby więcej poziom cholesterolu w żółci. Czynniki te zmniejszają również ruch pęcherzyka żółciowego. Obie te sytuacje zwiększyć szanse pęcherzyka żółciowego kamienia formacji.

Otyłość

Szanse rozwoju kamieni żółciowych są wysokie dla osób, które są otyłe. Dzieje się tak, ponieważ są zredukowane sole kwasów żółciowych, co prowadzi do bardziej cholesterolu odniesienia. Gdy zwiększa się stężenie cholesterolu, pęcherzyka jest mniejsza w stanie odprowadzać na zewnątrz, co powoduje w formacjach żółciową.

Ciąża

Kobiety, które zajdą w ciążę mają ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych, które zwykle powodują żadnych problemów w czasie ciąży. Ciąża powoduje żółciowymi, jest grubszy i jest trudniej pęcherzyka pusty. Można zostawić złóż osadowych, które zamieniają się w kamienie żółciowe. Ryzyko powstawania kamieni żółciowych wzrasta z każdą ciąży.

Utrata wagi Too Fast

Zbyt szybko traci wieght wątroby może spowodować wydzielanie dodatkowego cholesterolu do żółci. To powoduje, że woreczek żółciowy nie pusty i prawidłowo go zaciągać rzadziej. Cholesterolu miesza się z dodatkową zawartość w lewo w pęcherzyku żółciowym i kamienie zaczynają się tworzyć. Ludzie, którzy tracą 3 kg lub więcej tygodni są na większe ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych.

Leczenie

Wiele osób, które cierpią z powodu bólu kamieni żółciowych będzie wymagać leczenia. Najczęściej leczenie jest całkowite usunięcie pęcherzyka żółciowego. Procedura ta jest wykonywana laparoskopowo przez trzy lub cztery małe nacięcie w obszarze brzucha. Ten rodzaj operacji jest mniej bolesna i pozwala ludziom, aby móc powrócić do swoich codziennych czynności szybko.