Digidexo.com

Najlepszych sposobów, aby nie zajść w ciążę

Zajściem w ciążę może być ekscytujące, ale nie zawsze jest to dobra wiadomość. Ciąża sama w sobie jest wyzwaniem, wymagającym matkę poświęcić dziewięć miesięcy rośnie wkrótce być człowiekiem. Decyzja mieć dzieci powinny być omawiane i planowane, jak dzieci wymagają dużo opieki i odpowiedzialności. Kontrola urodzeń i inne metody zapobiegania ciąży mogą zostać pobrane na półkach sklepowych lub z krótką wizytą lekarza.

Abstynencja

Tylko niezawodny sposób, aby zapobiec ciąży jest abstynencja - powstrzymanie się od seksu. Abstynencja jest czasem w oparciu o przekonania religijne, chociaż nie jest to prawdą dla wszystkich. Mimo, że jest to najlepszy sposób, aby nie zajść w ciążę, abstynencja nie zawsze jest praktyczne. Ale pozostaje najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową Ciąża i zamawiającym.

Metody kontroli urodzeń

Hormonalne metody kontroli urodzeń i bariery są najczęstsze antykoncepcyjne dostępne.

Bariery takie jak antykoncepcyjne prezerwatywy, membran i środków plemnikobójczych dostępne są w sklepach supermarketów i recepty. Bariery wymaga wstawiania przed stosunkiem seksualnym. Antykoncepcyjne barierę zapobiega ciąży poprzez zablokowanie plemników z kontaktowanie owulacji jajo.

Pigułki antykoncepcyjne, znane także jako doustnych środków antykoncepcyjnych, wymaga recepty i muszą być podjęte zgodnie z zaleceniami. Nuvaring pochwy wkładka jest inna forma hormonalnej antykoncepcji, która wymaga również zamówić lekarza.

Progesteronu i estrogenów plastry, implanty progesteronu i zastrzyki progesteronu są inne rodzaje antykoncepcji hormonalnej urodzenia dostępnych kontroli, które nie wymagają włożenia pochwy. Lekarz może podać strzał hormonu progesteronu w pośladki co na trzy miesiące.

Sterylizacja kobiet i mężczyzn

Sterylizacja jest rozwiązaniem dla osób, które nie chcą zajść w ciążę lub są wykonane z porodem. Kobieta sterylizacji jest również określany jako "wiązanie" rur, w których lekarz tworzy przeszkodę w jajowodów zapobiec jaja przed dotarciem do macicy. Mężczyzna sterylizacji, znany jako wazektomii jest w warunkach ambulatoryjnych, w którym plemników jest powstrzymywana przed wejściem strumienia nasienny. W niektórych przypadkach, zarówno sterylizacja kobiet i mężczyzn można odwrócić, jeśli pacjenci później decydują się spróbować mieć dzieci.

Wewnątrzmaciczne Urządzenia lub spirale

Wkładki wewnątrzmaciczne (spirale) są implanty umieszczone wewnątrz kobiety lub tuż pod jej skórą. Implanty muszą być wprowadzone przez ob-ginekologicznej i są uważane za bardzo skuteczny w zapobieganiu ciąży. Implanty mają pozostać w miejscu przez lata, czasem więcej niż trzy lata, w czasie. Copper T IUD i systemu wewnątrzmacicznego Mirena to tylko niektóre z typowych wkładek wewnątrzmacicznych, które muszą być usunięte przez lekarza przed kobieta stara się o dziecko.