Digidexo.com

Jak monitorować owulacji

Miesięczne owulacji może być monitorowany na kilka sposobów, które można zrobić w zaciszu domu. Wiedząc czego szukać jest niezbędna w celu ustalenia, czy owulacja podejmuje lub nie miała miejsca i pomoże kobiecie w śledzenia owulacji dla przyszłych miesięcy. Wiedząc, kiedy będzie owulacja może pomóc zawęzić najbardziej żyznej części cyklu albo zapobiec lub pomóc w poczęciu.

Instrukcje

Określ położenie szyjki macicy. Ustanawiająca stanowisko szyjki macicy może być pomocny sposób monitorowania owulacji. Można ustalić położenie szyjki macicy, wkładając palec do pochwy aż do szyjki macicy. Rozpocząć sprawdzanie położenia szyjki macicy na początku cyklu miesiączkowego. Dowiesz się, jak czuje się szyjki macicy i zacznie być w stanie poczuć różnicę w szyjce macicy, jak podejście owulacji. Podczas okresu szyjka macicy będzie czuć się bardziej jędrna, a jak zbliża się owulacja szyjki macicy zacznie rosnąć od dolnej pozycji i zacznie czuć miękkie, a podczas owulacji szyjka macicy będzie miękkie, mokre, otwarte i na wyższej pozycji.

Weź temperaturę. Poprzez swoją podstawową temperaturę ciała w tym samym czasie co rano, można śledzić owulacji szukając pewnych zmian temperatury. Temperatura może być przyjmowany doustnie, na ramieniu lub doodbytniczo. Ważne jest, aby wziąć zabrać swoje temperatury w tym samym miejscu na ciele każdego dnia. Należy to zrobić, gdy budzisz się rano, zanim wstanie z łóżka. Można zauważyć, kąpiel w temperaturze bliskiej chwili, że owulacja, jak i wzrostu temperatury, powyżej 0,2 stopni poprzednich sześciu temperatur, po wystąpieniu owulacji.

Sprawdź śluz szyjki macicy. Możesz sprawdzić cevical śluz wkładając palec w obszarze pochwy i badanie śluzu, jest usuwany. Owulacji można określić za pomocą konsystencji śluzu szyjki macicy. Owulacja występuje w ciągu, co jest na ogół rok do dwóch dni okres czasu, gdzie śluz szyjki macicy ma konsystencję białka jaj i jest rozciągliwy i śliski.

Należy pamiętać o bólu. Ból owulacyjny może być odczuwane w dolnej części brzucha lub na stronie, która jest owulacja występującego po raz jajko jest zwolniony. Kobiety, które czują się lekkie skurcze wokół połowy punktu cyklu mogą doświadczać bólu owulacji.

Zakup zestawu owulacji predykcyjnych. OPKs badanie moczu w organizmie, jak test ciążowy, aby określić, kiedy wzrost hormonu luteinizującego ma miejsce. Dzień, który rozpoczyna testowanie na wzrost LH zależy od średniej długości cyklu. Dla cyklu 25-dniowego, badanie należy rozpocząć piątego dnia od rozpoczęcia okresu. Dla cykli, które trwają dłużej niż 25 dni, należy dodać jeden dodatkowy dzień w dzień rozpoczęcia badania dla każdego dodatkowego dnia cyklu. Testy powinny odbywać się około 2 pm do umożliwienia LH, który jest wytwarzany w wystarczająco wcześnie rano mierzone w moczu. Zrób test w tym samym czasie każdego dnia i powstrzymać się od płynów na dwie godziny przed badaniem. Wzrost LH ciała zazwyczaj odbywa się od 12 do 36 godzin przed owulacją i jest skutecznym sposobem na monitorowanie owulacji.