Digidexo.com

Jak działa EPT działa?

Funkcja

Test wczesnej ciąży (EPT) jest używany do wykrywania ciąży kobiety już w siedem dni po owulacji lub na tydzień przed nieudanego okresu. Ten test ciążowy mierzy poziom ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) w moczu kobiety. Hormon wydzielany przez łożysko po implantuje się zapłodnione jaja w macicy. Czytanie hCG może mieć wpływ antybiotyków, pigułek antykoncepcyjnych, leków przeciwbólowych i alkoholu. Biorąc wczesny test ciążowy wkrótce po urodzeniu lub poronienia może również przynieść nieprawidłowych wyników. Jeśli podejrzewasz, że każdy z tych czynników może mieć wpływ na wyniki testu, należy skonsultować się z lekarzem.

Poziomy hCG

Najniższa ilość hCG, które mogą być wykryte przez wczesnego testu ciążowego jest 20 jm (jednostek międzynarodowych). Poziom ten powinien pojawić się wokół siedmiu dni po owulacji. Przez 10 dni po owulacji hCG osiągnie poziom 25 mIU. Zaledwie dwa dni później, poziom skoczy do 50 mIU i dwa tygodnie po owulacji, poziom hCG będzie około 100 jm. Choć testy wczesnej ciąży są dość wiarygodne, badanie podjęte zbyt wcześnie, może zwrócić wynik negatywny, ponieważ poziom hCG jeszcze nie są wystarczająco wysokie. Jeśli jest to przypadek, powtarzając test zaledwie kilka dni później może zwracać różne wyniki. Należy pamiętać, że poziom hCG będzie najwyższa w godzinach porannych, więc badania z pierwszego moczu w ciągu dnia daje najbardziej wiarygodne wyniki.

Stosując test EPT

Istnieją dwa standardowe sposoby podjąć wczesny test ciążowy. Pierwszym z nich jest z paskami testowymi. Te muszą być moczone w filiżance moczu do badania na hCG. Drugi, bardziej popularny rodzaj wczesnego testu ciążowego, to test strumieniowy. Jest to mały kij w czapce na jednym końcu. Użytkownik musi zdjąć korek, a następnie przytrzymaj pasek testowy w strumieniu moczu. Kilka minut później, test powinien powrócić kolorową linię, plus minus symbol lub słowo w zależności od konkretnej marki początku testu ciążowego. Należy zawsze postępować zgodnie ze wskazówkami, które pochodzą z badania wczesnej ciąży w celu zapewnienia, że ​​masz najbardziej dokładne wyniki.