Digidexo.com

Naturalne planowanie rodziny i karmienie piersią

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), lactational metoda amennorhea (LAM) może hamować owulację i służyć jako skutecznej formy kontroli urodzeń, jeśli spełnione są pewne warunki. Dla kobiet, które nie są z wykorzystaniem metody LAM, karmienie piersią, mogą zakłócać ich naturalne objawy płodności organizmu co wykresów trudne.

Funkcja

Karmienie piersią może hamować owulację i służyć jako naturalnej formy kontroli urodzeń. Na hormony produkcji mleka na tyle, aby być skutecznie podniesiony opóźnienie owulacji, kobieta powinna karmić piersią wyłącznie bez użycia smoczki i butelki suplementacji, pielęgniarka co cztery godziny w ciągu dnia i co pół godziny w nocy, nie doświadczyli powrotu jej miesiączki i jej dziecko musi być poniżej 6 miesiąca życia.

Znaczenie

Według badań przeprowadzonych na całym świecie przez Instytut zdrowia reprodukcyjnego, metoda LAM może wynosić do 98 procent skuteczności w zapobieganiu poczęcia.

Rozważania

Kobiety często owulacja przed ich okresy zwrotu, a to może być trudne dla kobiet, które ich płodność Wykres znaki przy użyciu naturalnego planowania rodziny, aby określić, kiedy wrócił ich płodność.

Nieporozumień

Cykli kobiet może powrócić przed punktem sześć miesięcy, nawet jeśli są one często piersią. Gdy to nastąpi, kobiety nie są już chronione przez metody LAM, nawet jeśli ich dzieci mają poniżej 6 miesiąca życia.

Ostrzeżenie

Większość lekarzy czuć, że MD może być pomocnym narzędziem do pomocy w rozstawie rodziny, ale to nie jest niezawodna metoda kontroli urodzeń. Kobiety, które absolutnie nie chcą zajść w ciążę powinny skonsultować się z ich świadczeniodawców i rozważyć zastosowanie innej metody antykoncepcji podczas karmienia piersią.