Digidexo.com

Przyczyny rozdarciem stożka rotatorów

Rotatorów to grupa ścięgien i mięśni w obrębie barku, który obsługuje połączenia. Gdy obszar ten zostaje osłabione, najprawdopodobniej z pewnym poziomem ścięgna, zwyrodnienie może występować w jednej lub więcej cięgien i mięśni. Po ścięgna lub mięśnia degeneratów, może rozerwać, powodując rozdarty rotatorów. Skłania pewną ilość bólu, osłabienia i utraty mobilności i zakresu ruchu w obrębie barku.

Powtarzalne Stres

Jedną z najczęstszych przyczyn rozdarciem stożka rotatorów jest powtarzalny stres - nadużywanie mięśni i ścięgien w ramieniu w działania, które wymagają, aby stale podnosić swoje ręce nad głową, jak widać w tenisa, baseball, a nawet basen. Może również wystąpić w pewnych zadań, które wymagają, aby na bieżąco ramiona podniesione, jak z malarzy i mechaniki, zgodnie z Mayo Clinic.

Podnoszenie

Inną dość częstą przyczyną rozdarciem stożka rotatorów jest podnoszenia. Podobnie jak powtarzające się stresu, mięśnie i ścięgna w barku są nadużywane. Akt zniesienia, zwłaszcza coś z wagi spory, nieuchronnie stawia nacisk na ramieniu, powodując zmęczenie i stożka rotatorów może w końcu oderwać.

Ciągnięcie

Ciągnięcie dużo pracuje jak podnoszenia, jak jesteś oddanie wiele większy nacisk na mięśnie i ścięgna w barku niż normalnie. Ten stres może spowodować ścięgna, by stać się napięte, wprowadzenie ich na większe ryzyko rozdarcia.

Falling

Chociaż akt spada automatycznie nie wymaga łzę w obrębie stożka rotatorów, sposób, w jaki można przerwać ten upadek może. W zależności od sposobu lądowania podczas robienia wyciek, twoje ramię może wziąć na siebie ciężar spadku, pęknięcia ścięgna.

Slouching

Slouching może złożyć niezdrowe nacisku na mięśnie i ścięgna w barku. To dlatego, że slouching czyni okolicę barku, która posiada stożka rotatorów znacznie mniejszy niż normalnie. W miarę upływu czasu, mięśnie i ścięgna mogą osłabiać zaciśniętego w tym położeniu i bardziej podatna na rozdarcie.