Digidexo.com

Jakie są metody leczenia urazów nerwów?

Nerw jest bardzo ważną częścią ciała: Służy do prowadzenia wiadomości między różnymi punktami, upewniając się, że wszystko działa prawidłowo. Uszkodzenia nerwów i urazy mogą od małoletniego do ciężkiego i może wahać się od ogólnego dyskomfortu do bardzo silny ból. Mimo, że ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem na Twojej rokowania i leczenia, często kilka rzeczy zrobić, aby rozwiązać problem i / lub złagodzić ból.

Reszta

Bardzo często lekarz zaleca, aby spocząć na tym terenie, lód go w różnych odstępach czasu i wziąć leki przeciwzapalne, ile potrzeba. W zależności od miejsca w którym nastąpiło uszkodzenie ciała, lekarz może zalecić nosić temblak lub chodzić o kulach do wspomagania gojenia.

Ćwiczenia rozciągające

Dla mniej groźnych urazów, lekarz może zaproponować proste ćwiczenia rozciągające na zdobycie nerwów w ruchu. Niektóre przykłady obejmują podnoszenia małych ciężarów, rozciągając ramiona nad głową, pochylając się z powrotem do tyłu lub do prostych odcinków nóg, które wymagają siedząc na podłodze i pochylając się ku palcach. Możesz także spróbować leżąc na plecach i unosząc kolana do klatki piersiowej, które mogą pomóc rozciągnąć mięśnie i nerwy w plecach i nogach. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak wiele powtórzeń są zalecane.

Physical Therapy

Oprócz ćwiczeń rozciągających, lekarz może zalecić terapię fizyczną. Wiąże się to z ćwiczenia, takie jak podnoszenie ciężarów, wyciągając pasma i pracy, aby poprawić poczucie w obszarze zagrożonym. W zależności od ciężkości urazu, może być całkowicie "ReWire" swój mózg tak, że nerw może kontynuować ścieżkę wysyłania sygnałów do mózgu.

Chirurgia

Często wysiłek ostatniej szansy, operacja jest wymagana dla tych, którzy mogą być zerwane nerw lub których objawy nie poprawiła się po bardziej konserwatywnych metod leczenia. Operacja może dotyczyć przeszczepu nerwu z inną częścią ciała (jeśli nerwu wycięto do końca) lub inne metody, takie jak zerwanie więzadeł, aby zrobić miejsce dla chorego nerwu lub usunięcie ostrogi kości, które może być wciskania nerwu.

Zapobieganie

Chociaż w pewnych przypadkach uszkodzenia nerwów nie można uniknąć (tak jak w przypadku wypadku samochodowego) istnieją sposoby zapobiegania urazom jak ściśniętymi nerwów. W celu zmniejszenia ryzyka zmiażdżenia nerwów, spróbuj wykonywać jak najwięcej (zawierające ćwiczenia rozciągające na plecy, ramiona i nogi i lekkie ćwiczenia obciążeniowe) i ograniczać zadania, które zmuszają do powtórzyć ruch w kółko. Ponadto, staramy się utrzymać dobrą postawę. Sprawdź swoją postawę często w ciągu dnia w szkole lub pracy. Zakupić krzesło z dobrym podparciem lędźwiowym.