Digidexo.com

Jak Uwolnić Torticollis

Kręcz szyi, znany również jako dystonia szyjki macicy, to stan, w którym umowa mięśnie szyi mimowolnie, zmuszając głowę przekręcić na bok. Dystonia szyjki macicy jest bardzo bolesne, choć bardzo rzadko. Zaczyna się łagodnie, raczej gorzej, a może rozpocząć w dowolnym momencie w życiu człowieka, nawet w okresie niemowlęcym. Chociaż nie ma lekarstwa na dystonię szyjną może zostać zwolniony z pewnym interwencji medycznej.

Instrukcje

Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwości leczenia kręczu szyi, takich jak odbieranie toksyny botulinowej (Botox) zastrzyki w szyję do natychmiastowego zwolnienia. Powtarzać wstrzyknięcia co trzy do czterech miesięcy. Botox uważany jest za stosunkowo bezpieczne, zgodnie z Mayo Clinic, w przypadku wydania przez wyszkolonego lekarza. Niektóre osoby mogą odczuwać ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, świąd i zaczerwienienie skóry lub nudności. Jednakże, efekty uboczne zazwyczaj szybko odprowadzić.

Rozważmy leki na receptę triheksyfenidylu (Artane) i benztropine (Cogentin), które są również stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, wraz z zastrzyków botoksu. Korzystanie zwiotczających mięśnie lub na leki bólu licznik może również pomóc. Jak zawsze, porozmawiać z lekarzem na długość przy rozważaniu jakichkolwiek leków na receptę.

Praktyka techniki 3, które pomagają radzić sobie ze stresem. Spróbuj jogi, tai chi i inne ćwiczenia lekkie. Coraz masaż, zabiegi akupunktury i zobaczyć terapeuta są wszystkie inne sposoby, aby pomóc zarządzać i stres.

Get dużo snu, gdy cierpi toriticollis. Objawy często ustępują po śnie. Rób przerwy w ciągu dnia, w którym można się położyć i odpocząć, jeśli to możliwe.

Zastosuj pakiety ciepła do szyi. Ciepła może pomóc rozluźnić napięte mięśnie napięte i daje ulgę.

Wskazówki

  • Widząc fizjoterapeuta może pomóc nauczyć się technik rozciągających, które mogą wzmocnić i rozluźnić napięte mięśnie szyi.
  • Się do lekarza, jeśli cierpią z powodu długotrwałego bólu szyi. Nie próbuj leczyć się bez opieki profesjonalnych. W niektórych poważnych przypadkach, operacja jest wymagana w celu łagodzenia objawów kręczu szyi.