Digidexo.com

Jak wyobrazić sobie, jeśli masz nieregularne Okres

Jeśli chcesz zajść w ciążę, pierwszym krokiem jest zapewnienie pewność, że jajo zostanie zapłodnione. Kobiety generalnie owulacja raz w cyklu miesiączkowego, z reguły jest data około dwa tygodnie od wystąpienia krwawienia. Dla kobiet o regularnych cyklach miesiączkowych, to łatwo oszacować datę owulacji i upewnij się, że stosunek płciowy w odpowiednim czasie. Jeśli jednak zdarzy się, że nieregularny okres, to może być trochę trudniej wiedzieć, kiedy w czasie seksu na najwyższym kursem ciąży.

Instrukcje

Odwiedź lekarza, aby omówić swoje nieregularne cykle miesiączkowe. W niektórych przypadkach, przyczyny leżące u podstaw nieregularnego cyklu miesiączkowego mogą być warunki zdrowotne, które ostatecznie mogą powodować powikłania ciąży lub zwiększają ryzyko poronienia. Tak więc, może to być pomocne, aby wskazać przyczynę nieregularnego cyklu miesiączkowego przed zajściem w ciążę.

Czy stosunek seksualny, co dwa do trzech dni. Nawet jeśli nie wiesz, kiedy będzie owulacja, posiadając stały seks zapewnia, że ​​nie będzie obecny w swojej spermy narządów rozrodczych do zapłodnienia komórki jajowej, gdy owulacji nie dzieje.

Śledź swoje cykle przy użyciu metody tworzenia wykresów temperatury, która obejmuje przyjmowanie temperatury z termometru podstawnej co rano, zanim się z łóżka i kreślenia wyniki na wykresie w całym cyklu. Wzrost o ponad 0,3 stopni Celsjusza od linii podstawowej w ciągu trzech dni lub dłużej zasadniczo oznacza owulacji. Metoda ta nie będzie wyprzedzeniem ostrzeżenie owulacji w konkretnej cyklu, ale może dać ci ogólne pojęcie tego, czy masz regularny wzór do swoich cykli, jak również zbierać informacje, które mogą być przydatne do lekarza, jeśli masz jakiekolwiek problemy z zajściem w ciążę . Jeśli potwierdzić datę owulacji w cyklu, który nie stwarza, będzie to również pomóc w obliczaniu terminu.

Za pomocą pasków testowych owulacji predyktorem całym czasie, który Twoim zdaniem może być owulacja. Są to zazwyczaj kije testy, które wykrywają hormonalne skokami moczu bezpośrednio przed owulacja, a pozytywny wynik zazwyczaj oznacza, że ​​będzie owulacja w ciągu 24 godzin. Gdy wykryje, że jesteś owulacji, stosunek płciowy, który dzień.

Rozważ używanie monitora płodności, jeśli powyższe metody nie działają na Ciebie. Monitor płodności jest skomputeryzowane urządzenie, które analizuje pasków testowych moczu w całym cyklu miesiączkowego, aby dać wskazanie, czy masz niski, wysoki lub optymalnej płodności (z optymalnego odczytu pochodzących od dnia przed owulacja). Zestawy przewidywania owulacji zazwyczaj mają ograniczoną liczbę pałeczek testowych na polu i trzeba mieć ogólne pojęcie o terminie, w którym prawdopodobnie będzie owulacja, ale monitor płodności może być bardziej dokładne, jeśli masz bardzo nieregularne cykle. Należy pamiętać, że monitor płodności jest znacznie bardziej kosztowne niż inne metody śledzenia owulacji, jednak.

Zobacz lekarz na płodność skonsultować, jeśli nie zaszła w ciążę po roku próby (i seks w czasach swojej owulacji). Jeśli są starsze niż 35 lat, skontaktuj się z lekarzem, jeśli nie jesteś w ciąży w ciągu sześciu miesięcy. Lekarz będzie w stanie pomóc w określeniu, czy istnieją czynniki zdrowotne, które uniemożliwia zajście w ciążę i może być w stanie zaoferować pomoc.

Wskazówki

  • Łatwo jest stać się obsesją próbuje dowiedzieć się datę owulacji, gdy aktywnie stara się zajść w ciążę, ale nie zapominaj, że znając datę owulacji nie zwiększa szanse poczęcia w porównaniu do po prostu seks dwa do trzech razy tygodni. Owulacji Śledzenie może być ważne, jeśli jednak będziesz używał sztucznego zapłodnienia lub jeśli masz problemy szeregowania zadań, które uniemożliwiają konieczności regularnego seksu ze swoim partnerem.