Digidexo.com

Leczenie laserowe stożka rotatorów

Mięśni rotatorów organizmu wspierać swoje ramię. Ze względu na swoje ramię przemieszcza się tak w ciągu dnia, nawet najmniejsze uszkodzenie nerwów, mięśni, ścięgien w tej dziedzinie może powodować ból ramienia i osłabienie. Istnieją trzy rodzaje rotatorów urazów mankietów często leczonych laserów: zespołem uderzeniowym, który obejmuje nerwy; zapalenie ścięgna, które obejmuje ścięgna; i łzy mięśni, które obejmują mięśnie. Terapie laserowe różnią się i są ogólnie uznawane za bezbolesne. Ilość zabiegów będzie zależeć od rodzaju uszkodzenia rotatorów.

Łzy mięśni

Rotator łzy mankietem mięśni może prowadzić do podartych tętnic i kapilar, które mogą odciąć dopływ krwi, która jest bogata w tlen i jest niezbędny do wspomagania gojenia.
Terapia laser dużej mocy, albo HPLT kieruje fotony z wiązki laserowej bezpośrednio do uszkodzonej tkanki mięśniowej, przyczyniając się do zwiększenia przepływu krwi i tlenu w obszarze tak, że komórki mogą się regeneracji i naprawy.

Ścięgna

Ścięgna pracują, aby utrzymać mięśnie przymocowane do kości. Mają naturalnie niską podaż krwi i tlenu, który w normalnych warunkach jest w porządku. W przypadku wystąpienia szkody w ścięgien stożka rotatorów, jednak to ogranicza dopływ krwi przekłada się na długi czas gojenia.
Podobne do łez mięśni, fotony wiązki laserowej zapewniają odpowiednią dawkę energii, aby pomóc zwiększenie dopływu krwi. To dostarcza również dodatkowe tlenu niezbędnego do szybszego gojenia.

Zespół uderzeniowego

Nerwy, ze swej natury, nie mają zewnętrznego dopływu krwi, a zamiast polegać na naczyniach krwionośnych znajdujących się w obrębie nerwu dla ich przetrwania. Po nerwowych w stożka rotatorów jest uszkodzony, zespół uderzeniowy jest diagnozowana i dopływ krwi, który zasila nerw zostaje ściągnięty off.
Ponownie, zabiegi laserowe wysokiego szczebla zapisać dzień po skoku począwszy nerwy, aby zwiększyć przepływ krwi i tlenu, pomaga nerwy powoli, ale naprawić się.

Zimno terapia laserowa

Wiele ośrodków obróbki laserowej promują stosowanie niskiego poziomu, zwany także zimno, leczenie laserowe leczeniu urazów rotatora mankietów. Długości fal laserów zimny laserowych terapii są znacznie krótsze niż lasery wysokim poziomie.
Liczne badania, jednak w tym "Oxford Journals of Rheumatology" badaniu zatytułowanym "podwójnie ślepe badanie skuteczności niskiej Laser Leczenie zapalenia ścięgien stożka rotatorów," 1993 wskazują, że stosowanie zimna, lub niskim poziomie, jest terapia laserowa nie skuteczna w leczeniu urazów pierścienia rotatorów.

Akupunktura laserowa

Akupunktura laserowa jest często używany stosowany w leczeniu stożka rotatorów ścięgna. Zamiast tradycyjnego igieł do akupunktury, wiązka laserowa jest skupiona w którym by tradycyjnie umieszczane igły.